Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 09 24

A.Veryga: būtina ne drausti abortus, o padėti krizėje atsidūrusioms moterims

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nepritaria Seime po kelerių metų pertraukos sugrįžusiai idėjai įteisinti abortų draudimą – pasak jo, būtina ieškoti kitų priemonių padėti krizėje atsidūrusioms moterims.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Ministerija negali uždrausti parlamento nariams registruoti siūlymus ir juos svarstyti – tai yra jų teisė, jie gali tą daryti. Parlamentas apsispręs. Ministerija, jei jos bus klausiama, vėlgi gali savo nuomonę formuluoti, įvardinti grėsmes vieno ar kito sprendimo (...). Aš asmeniškai (draudimui – BNS) nepritarčiau, bet ministerija viena nesprendžia, sprendžia Vyriausybė. Tad negaliu atsakyti už visą Vyriausybę“, – penktadienį žurnalistams sakė A.Veryga.

Anot jo, veiksmingesnės priemonės yra padėti besilaukiančioms moterims, kurios atsiduria krizėje, stiprinti nevyriausybinių organizacijų veiklą.

Abortus, išskyrus retas išimtis draudžiantis Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas į Seimo darbotvarkę šiemet grįžo po kelerių metų.

Jis sako suprantantis argumentus saugoti gyvybę, ir taip pat laikosi pozicijos, kad gyvybė egzistuoja „nuo jos pradėjimo iki mirties“.

„Žinoma, gyvybę turime saugoti. Bet vienas būdas yra drausti, kitas – padėti žmonėms, kurie su tokiomis aplinkybėmis susiduria, kad nekiltų tokių minčių nutraukinėti nėštumą. Nes moterys susiduria su įvairiomis sąlygomis: palieka vyras, nėra šeimos, nemato galimybių išlaikyti kūdikio ir panašiai.

Abortus, išskyrus retas išimtis draudžiantis Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas į Seimo darbotvarkę šiemet grįžo po kelerių metų. Įstatymo projektą dar 2013 metais įregistravo grupė parlamentarų, daugiausiai – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai. Tuomet po Vyriausybės neigiamos išvados projekto svarstymas keleriems metams. sustojo.

Pagal svarstomą projektą, nėštumo nutraukimas būtų draudžiamas, išskyrus retas išimtis: jei nėštumas keltų grėsmę nėščios moters gyvybei ar sveikatai arba būtų pagrįstų įtarimų, kad moteris pastojo dėl išžaginimo. Nutraukti nėštumą esant aukščiau minėtoms sąlygoms būtų leidžiama, jei nuo nėštumo pradžios praėjo ne daugiau kaip 12 savaičių.

Lietuvoje šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės nutraukti nėštumą be papildomų sąlygų.

Europos Sąjungoje abortai draudžiami Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje. Likusios valstybės, tarp jų ir Lietuva, abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jie leidžiami. Šis terminas svyruoja nuo 10 iki 18 savaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos