„Žinoma, kad mes juos įteisinsime. Tikėtina, kad kitą savaitę turėsime patvirtintą tvarką“, – ketvirtadienį per Seimo valdybos posėdį sakė jis.
Kita vertus, ministras pabrėžė, jog greitųjų antigenų naudojimo tvarkos nustatymas nereiškia, kad greitu metu jie bus pradėti masiškai naudoti.
„Kai kur galima įsigyti nedideliais kiekiais, kai kas jau ir perka, bet valstybės mastu dideliais kiekiais užtruks įsigyti. Esame įspausti į kampą, juk viską turime padaryti tvarkingai, niekur negalime skubėti“, – sakė A.Veryga.
Jis patikino, kad Lietuva tikrai pirks minėtų testų.
„Europos Komisija perka gruodžio viduryje, šalys jų irgi turėtų gauti. Lietuva yra išreiškusi norą tokių testų gauti“, – teigė ministras.
A.Veryga taip pat pranešė, kad kitą savaitę bus parengta tvarka, jog kurį laiką nereikės izoliuotis COVID-19 persirgusiems asmenims.
„Turėsime mes šitą tvarką, tikrai galiu pasakyti, kad bus tvarkos, kad nuo persirgimo tam tikrą laiką nereikės izoliuotis. Tikėtina, kad kitą savaitę turėtume turėti tokį sprendimą“, – sakė jis.
Prezidento Gitano Nausėdos suburta Sveikatos ekspertų taryba rekomenduoja Lietuvai įsigyti greitųjų antigenų testų ir naudoti juos diagnozuojant COVID-19 šalia molekulinių (PGR) testų.
Greitiesiems antigenų testams, kaip ir PGR tyrimams, naudojamas ėminys iš nosiaryklės. Šis būdas yra pigesnis, leidžia greičiau ištirti žmones, o tyrimams atlikti nereikia ypač kvalifikuoto personalo.
Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad antigenų testų jautrumas yra mažesnis nei PGR testų. Antigenų testais siūloma tyrimus atlikti židiniuose.