2021 03 18

A.Veryga mano, kad turintiems imunitetą nuo COVID-19 reikėtų atšaukti ribojimus: „Tegul turškiasi sanatorijose“

Buvęs sveikatos apsaugos ministras „valstietis“ Aurelijus Veryga sako, kad bent dalis karantino ribojimų imunitetą nuo COVID-19 turintiems žmonėms galėtų nebegalioti. Pasak jo, tai motyvuotų kitus skiepytis, naudos gautų ir verslas. Premjerės Ingridos Šimonytės įsitikinimu, atšaukti ribojimus daliai žmonių būtų socialiai neteisinga, nes kol kas ne visi turi galimybę pasiskiepyti nuo koronaviruso.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Statistikos departamento duomenimis, imunitetą koronavirusui šiuo metu turi daugiau kaip 11 proc. šalies populiacijos.

Ši dalis žmonių, A.Verygos vertinimu, galėtų gyventi laisviau ir tai esą nebūtų jokia privilegija.

Tegul turškiasi sanatorijose ir bus laimingi tie verslininkai, kurie dabar kenčia ir vargsta.

„Kodėl neleisti šiems žmonėms kažko laisviau daryti, aš tikrai nesuprantu. Tai irgi demotyvuoja. <...>

Logiška, kad žmonės, kurie yra persirgę, turi antikūnus, turi testą, yra paskiepyti, kodėl jiems neleisti tarpusavy susitikti, ar judėti tarp savivaldybių, arba važiuoti į sanatorijas?

Tegul turškiasi sanatorijose ir bus laimingi tie verslininkai, kurie dabar kenčia ir vargsta“, – komentavo „valstiečių“ šešėlinis sveikatos apsaugos ministras.

Jo manymu, atlaisvinimai imunitetą nuo COVID-19 turintiems žmonėms kitus motyvuos skiepytis, o galvoti, kad vietoje to gyventojai panorės persirgti COVID-19, pasak politiko, – makabriška.

„Nežinau, ar tikrai žmonės iki tokio lygio gali būti kvaili, kad tam, kad kažkur nuvažiuotų, persirgtų COVID-19. Nemanau. Manau, turim daugiau supratimo ir proto, ir nerizikuotumėm savo sveikata“, – svarstė A.Veryga.

Šią savaitę Europos Komisija pristatė „skiepų pasą“, kuris Europoje galėtų pradėti veikti vasarą ir palengvintų keliavimą.

Jame turėtų būti pateikta informacija apie keliaujančiojo imunitetą nuo COVID-19 – ar jis paskiepytas, ar turi antikūnų, ar neseniai yra daręsis testą, kurio atsakymas neigiamas.

Ar „skiepų pasą“ Lietuva galėtų pritaikyti šalies viduje, tai yra, jį turintiems galiotų laisvesnis karantino režimas?

Premjerė: valstybė negali visiems pasiūlyti vakcinų

Bent jau kol kas tam, premjerės I.Šimonytės teigimu, trukdytų nepakankami vakcinacijos mastai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Turbūt dabar labiausiai trukdytų, kad žmonių, kurie yra paskiepyti, vis dar yra nedaug ir valstybė nėra toje padėtyje, kur galėtų suteikti vakciną visiems norintiems.

Čia turėtume socialinio teisingumo problemą, kai žmonės norėtų judėti, norėtų būti paskiepyti tam, kad galėtų judėti, tačiau valstybė negalėtų jiems pasiūlyti tiek vakcinos, kad tai priklausytų tik nuo žmogaus pasirinkimo skiepytis, ar ne“, – LRT laidai „Dienos tema“ komentavo ministrė pirmininkė.

Apie tai, kad COVID-19 atsparūs asmenys ateityje Lietuvoje galėtų gyventi laisviau, yra kalbėjęs ir prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

„Kitose šalyse, kur vakcinavimo programa įsibėgėjus, matom, kad „žalieji pasai“ yra naudojami plačiau – Izraelis naudoja ir vidaus reikmėms, derina tam tikrus palaisvinimus, įveda žmonėms, kurie turi pasą.

Tai vėlgi ateities klausimas: kai turėsime masinį vakcinavimą ir didelį vakcinų prieinamumą, tai prasminga priemonė, prezidentas jai išreiškė palaikymą“, – anksčiau „Žinių radijui“ komentavo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų