„Deja, apgailestauju, bet negaliu pasakyti. Derėtų klausti Valstybinės ligonių kasos, galėsime pasitikslinti“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė ministras, paklaustas, ar pavyko pasiekti, kad šių vaistų kainos būtų sumažintos.
Tuo metu Valstybinės ligonių kasos (VLK) Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajevas BNS sakė, kad informaciją apie derybas turi tik Sveikatos apsaugos ministerija, jai priskirta speciali tarpinstitucinė derybų komisija, o raštą apie progresą derybose A.Veryga jau turėtų būti gavęs.
„Galbūt ministras suklydo, gal susipainiojo, gal turėjo omeny kažką kito, bet iš tikrųjų tai tuos klausimus eilę metų vykdo ta speciali derybų komisija, kurioje irgi kaip nariai dalyvauja VLK atstovai, bet tai nėra VLK klausimas, dėl to mes negalime komentuoti ir net realiai nesame susipažinę, nes ta komisija savo darbą atliko ir pateikė atsakymą tam, kuris pavedė, tai šiuo atveju – ministras“, – sakė R.Zagrebajevas.
Rugsėjo pabaigoje Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad nuo spalio gydytojai nebegalės naujiems pacientams išrašyti 47 vaistų, kurių paciento priemoka neatitinka įstatymuose nustatytų reikalavimų, o juos pratęsti galės tik tiems žmonėms, kuriems tęsiamas gydymas.
A.Veryga tuomet viešai kreipėsi į dešimt farmacijos kompanijų, kad jos sumažintų vaistų kainas ir pavedė specialiai derybų komisijai skubiai – iki spalio 15 dienos – organizuoti derybas su šiuos vaistus gaminančiomis bendrovėmis – „Teva“, „Mylan Healthcare“, „GlaxoSmithkline“, „Sanofi“, „Pfizer“, „Novartis“, „Astra Zeneca“, „Novonordisk“, „Sandoz“, „Berlin Chemie“.
Tiek SAM, tiek Valstybinės ligonių kasos duomenimis, didžiosios dalies šių vaistų kainos įstatymuose nustatytų reikalavimų neatitiko jau nuo 2018-ųjų.