„Net ir tas vadovas, kuris tuo metu vadovavo klinikoms – jei buvo pateikta dokumentuose viena, o atvežta kita, tai yra viena atsakomybė. Įstaigos vadovas pats statybinių medžiagų ekspertizių neatlieka. Bet jei yra kitaip, tai gali būti net ir asmeninė žmogaus atsakomybė. Jei yra reali žala padaryta, yra įvairių galimybių (ją išieškoti – BNS)“, – BNS teigė A.Veryga.
Anot jo, laikinai pareigas einantis klinikų vadovas Juozas Raistenskis bendradarbiauja su ugniagesiais, vykdo darbuotojų mokymus evakuojant žmones. Ministras užsimena, kad degios plokštės klinikose gali būti keičiamos.
„Ruošiamasi net ir menkiausiam pavojui. Jei pasitvirtins tie dalykai, kurie buvo maža apimtimi, išplėtus tą ekspertizę, žiūrėsime: yra galimybė iš įmonių išsireikalauti, kad jos pakeistų, nes standartus medžiagos turi atitikti, jos turi būti keičiamos, jei yra nesaugios“, – kalbėjo A.Veryga.
15min rašė, kad PAGD ekspertų atliktas tyrimas rodo, kad Santaros klinikose ir kai kuriuose kituose tirtuose pastatuose kilus gaisrui, jis žaibiškai išplistų dėl degių ir reikalavimų neatitinkančių fasado plokščių.
Ekspertai atsitiktinai išsirinko 15 pastatų, iš kurių 5 pastatai jiems pasirodė padengti degiomis aliuminio kompozito plokštėmis. Vienas tų pastatų – 2015 metais rekonstruotos Santaros klinikos.
Po atlikto pastato plokštės tyrimo nustatyta, kad medžiaga yra ne A klasės, kaip nurodyta dokumentuose, o E gaisringumo klasės – ypač degi.
Dokumentuose nurodytos degumo klasės neatitinka ir Abromiškių reabilitacijos ligoninė, ir Alytaus profesinio rengimo centras, ir Varėnos „Žilvičio“ darželis.