Šie duomenys turės būti saugomi 21 dieną, o po to nedelsiant sunaikinami. Prireikus šie duomenys Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui turės būti pateikiami per dvi darbo dienas.
Šis įpareigojimas nuo spalio 26 d. įsigalioja ne tik viešojo maitinimo įstaigoms, bet ir laisvalaikio bei pramogų paslaugų teikėjams. Tos viešojo maitinimo įstaigos, kurios teikia maisto išsinešimui arba maisto pristatymo paslaugas, duomenų neturės rinkti.
Advokatų kontoros „Sorainen“ teisininkas Paulius Mockevičius teigia, kad viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietas valdančios įmonės teisiškai taps duomenų valdytojais ir jiems bus taikomos su duomenų apsauga susijusios BDAR nuostatos.
„Už jų nesilaikymą įmonėms gresia net iki 4 proc. metinės apyvartos arba iki 20 mln. eurų siekiančios baudos“, – žiniasklaidai paskelbtame komentare teigė ekspertas.
Anot P. Mockevičiaus, lankytojus registruoti ketinančios įstaigos turėtų imtis tinkamų techninių ir organizacinių priemonių surinktiems duomenims apsaugoti.
„Tam svarbu iš anksto nustatyti ir dokumentuoti lankytojų registracijos bei su ja susijusių duomenų tvarkymo procedūras, paskirti už lankytojų duomenų rinkimą, saugojimą ir sunaikinimą atsakingus darbuotojus, užtikrinti, kad prie lankytojų duomenų neprieitų įgaliojimo neturintys personalo nariai ar pašaliniai asmenys“, – kalbėjo P.Mockevičius.