Finansų ministrė Ingrida Šimonytė pristatė patikslinimus, kurie buvo atlikti pačios Vyriausybės iniciatyva. Anot jos, Vyriausybė, atsižvelgdama į praėjusią savaitę Seimo priimtus sprendimus, patikslino asignavimus darbo užmokesčiui bei patikslino pajamų planą. Jis papildomai sumažintas apie 100 mln. litų. I.Šimonytė tikina, kad atitinkamai patikslintas grynojo skolinimosi limitas. Finansų ministrė aiškino, kas jis yra padidintas, nes atitinkama suma didėja ir valstybės biudžeto deficitas. Tačiau tiesa yra kita.
Blogiausia yra tai, kad Vyriausybė skolinasi Lietuvoje, taip konkuruodama su verslininkais ir augindama nežmoniškas palūkanas, o kaltę verčia bankams...
Iki šiol grynojo skolinimosi limitas buvo per 5,8 milijardo litų, dabar siūloma jį didinti iki 9,5 milijardo. Limitas šiemet didinamas jau nebe pirmą kartą. Pavasarį ši suma buvo padidinta nuo 1,6 milijardo litų iki minėtų 5, 8 milijardo. Skaičiai rodo, kad šiemet valstybė jau skolinosi beveik 8 milijardus litų. Užuot pasiskolinusi iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir nereikalavusi taip smarkiai veržtis diržų, valstybė dabar elgiasi atvirkščiai, ne tik skolinasi iš komercinių bankų, bet ir mažina socialines išmokas, atlyginimus.
Pasak opozicijos atstovo Andriaus Šedžiaus „blogiausia yra tai, kad Vyriausybė skolinasi Lietuvoje, taip konkuruodama su verslininkais ir augindama nežmoniškas palūkanas, o kaltę verčia bankams“.
Greičiausiai Vyriausybė, siūlydama padidinti grynojo skolinimosi limitą, bando gauti pinigų jau paimtoms paskoloms padengti.
Jei bus priimtas naujas biudžeto projektas, nukentės mokytojai. Kol kas garsiai apie tai Vyriausybė nekalba, tačiau patvirtinus biudžetą tektų mažinti mokytojų etatus. A.Šedžius įspėja, kad pagal biudžeto įstatymo projekto 3 str. siūloma „nustatyti mokinio krepšelio dydį: nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. – 3635 litus”, o tai 103 litais mažiau nei buvo planuota, vadinasi, mokyklose reikės mažinti mokytojų skaičių, nes mažės darbo užmokesčio fondas.
Vyriausybė skaičiuoja ir karpo, o nukenčia tie, kuriems ir taip nebėra iš ko taupyti.