Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 03 16

Absurdišką mokestį už urnos padėjimą sumokėjusiam kauniečiui bus grąžinti pinigai: „Laukiu atsiprašymo“

15min rašė apie kuriozinę situaciją, su kuria susidūrė vienas kaunietis. Norėdamas urną su tėvo pelenais įdėti į šeimos kapavietėje įrengtą nišą, savivaldybės įmonei „Kapinių priežiūra“ jis privalėjo sumokėti 150 eurų už duobės iškasimą. Ir nesvarbu, kad kasti nieko nereikėjo. Iš pradžių besiteisinusi, kad kito urnos laidojimo įkainio nėra, „Kapinių priežiūra“ vėliau nusileido – grąžins pinigus.
Sigitas Adomaitis
Sigitas Adomaitis / Aliaus Koroliovo / 15min nuotr.

Verslininkas Sigitas Adomaitis prieš 3 dienas palaidojo savo tėvą. Tiesa, iki tol ir taip skausmą dėl netekties išgyvenantis kaunietis, turėjo išspręsti kuriozinę problemą: „Kapinių priežiūra“ neišdavė leidimo laidoti urnos su pelenais tol, kol jis nesumokėjo 125 eurų už duobės iškasimą bei užkasimą.

Kuriozas slypi tame, kad 2013 m. senoje šeimos kapavietėje, kurioje jau ilsisi seneliai, Sigitas įrengė nedidelį betoninį antkapį. Tais metais urną su mamos pelenais jame laidojęs straipsnio herojus sumokėjo „Kapinių priežiūrai“ už duobės, kuri vėliau virto betonine „dėže“, talpinančia gal šešias urnas, iškasimą.

Sigito Adomaičio nuotr./Kapavietėje įrengtas niša urnoms
Sigito Adomaičio nuotr./Kapavietėje įrengtas niša urnoms

„Taip, tuomet reikėjo sumokėti. Sumokėjau. Bet už ką mokėti dabar? Tai jei antrą urną dedi, tokios duobės, kurią reikėtų vos ne su ekskavatoriumi kasti, gal nereikia? Niekaip neišaiškinau. Laidojant tėtį tereikėjo nukelti antkapio dangtį, padėti urną šalia prieš penkerius metus palaidotos mamos urnos, ir viskas. Apie kokius dar mokesčius duobkasiams kalbame? Tai aferizmas, tyčiojamasi iš žmogaus, kuris netekties akimirką yra pasiruošęs sumokėti bet kokią sumą, nes ne tie mokesčiai tuomet rūpi“, – patikino S.Adomaitis.

VIDEO: Kauno verslininkas papasakojo, su kokiu absurdu susidūrė, kai norėjo palaidoti tėvą

Kovo 13 dieną Sigitas sumokėjo tuos reikalautus 125 eurus, gavo leidimą laidoti ir tą pačią dieną savo tėvą palaidojo. Tačiau šios kuriozinės situacijos nenutylėjo ir netgi pasiūlė kitiems, nukentėjusiems nuo, pasak jo, grobikiškų laidojimo paslaugų įmonės verslavimo metodų, jungtis ir kovoti kartu prieš tokį akiplėšiškumą.

Šiai istorijai iškilus į viešumą, 15min pakalbintas „Kapinių priežiūros“ direktorius Ričardas Čėsna teisinosi, jog urnos padėjimo į šeimos kapavietę įkainio Kauno miesto savivaldybė nėra numačiusi, tad įmonė, norėdama išduoti leidimą laidoti, turėjo pritaikyti vienintelį numatytą urnos laidojimo kapavietėje mokestį – urnos laidojimas iškasant bei užkasant duobę.

„Urnų padėjimo į nišas poreikis išties auga, tad kreipsimės į savivaldybę, jog ši numatytų šios papildomos paslaugos įkainį. Nežinau, kada tiksliai jis atsiras, gal iki artimiausio savivaldybės tarybos posėdžio nespėsime visko suruošti. Urnos padėjimo į nišą mokestis tikrai būtų mažesnis“, – kovo 13-ąją 15min tikino „Kapinių priežiūros“ direktorius.

Pasak jo, skundo autorius betoninį statinį kapavietėje įsirengė savavališkai, be jokio leidimo ir projekto, tad ir laidoti jame negalėjo. Tokie pareiškimai S.Adomaitį dar labiau supykdė.

„Kokie dar projektai? Leidimai? Prieš penkerius metus jokių nereikėjo. Štai, pažiūrėkit, koks čia grand statinys ir kur čia bei už ką padėti tie 125 eurai. Juk 2013 m. neatvykom slapta į kapines ir nepradėjom jo įrenginėti. Viską kapinių vedėjas žinojo“, – tikino S.Adomaitis.

Istorijai iškilus į viešumą, kovo 15 dieną jis sulaukė „Kapinių priežiūros“ darbuotojo Valdemaro Olšausko skambučio. Šis patikino, kad S.Adomaičiui pinigus, sumokėtus už nesuteiktą paslaugą – duobės urnai iškasimą bei užkasimą, nuspręsta grąžinti. Tačiau tai Kauno verslininko nenuramino.

„Paskambino pavaduotojas, o aš noriu, kad atsiprašytų pats įmonės direktorius. Juk ne piniguose čia yra esmė. Man jų nereikia. Atsiėmęs kam nors paaukočiau, gal kokiems seneliams. Visa tai – padorumo klausimas. Nereikia afiorų daryti, tuomet ir nekils problemų. Taigi pasakiau tam Olšauskui, kad jei direktorius susisieks, atsiprašys, tuomet ir atvyksiu pinigų pasiimti. Tai dabar ir laukiu. To atsiprašymo“, – tvirtai rėžė S.Adomaitis.

Pasak Kauno miesto savivaldybės, šiuo metu vyksta skaičiavimai, kiek urnos padėjimo šeimos kapavietėje paslauga galėtų kainuoti. Įkainį turės patvirtinti savivaldybės taryba. Iki artimiausio tarybos posėdžio to nebus spėta padaryti, nes turi įkainis būti apsvarstytas prieš tai komitetuose. Manoma, kad balandį jis jau pasieks tarybos posėdžių salę. Kol nėra numatyta įkainio, rinkliavos daryti „Kapinių priežiūra“ negali.

VIDEO: Kauno verslininkas papasakojo, su kokiu absurdu susidūrė, kai norėjo palaidoti tėvą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?