„Iš principo, mano supratimu, išskyrimas Ūkio ministerijos ir steigimas Energetikos ministerijos, kaip jį bedarytume, man yra sunkiai suprantamas", – BNS sakė Baku su vizitu viešintis V.Adamkus.
Jis pridūrė, kad nuolat kalbant apie būtinybę mažinti biurokratinį aparatą ir taupyti lėšas „tai čia nėra tas tikrasis kelias".
Apie ketinimus skaidyti dabartinę Ūkio ministeriją į dvi – Ūkio ir Energetikos – prabilęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į premjero postą Andrius Kubilius anksčiau ne kartą tikino, kad nauja Energetikos ministerija būtų steigiama neplečiant biurokratinio aparato.
„Vienintelis dalykas, ko gali padaugėti - atsiras dar viena iškaba ant Ūkio ministerijos pastato", –iškart po Seimo rinkimų spalį sakė A.Kubilius.
Spalio pabaigoje paskelbus apie planus reorganizuoti Ūkio ministeriją ir įsteigti naują Energetikos, V.Adamkus tuomet sakė tam pritarsiantis tik tuo atveju, jeigu tai iš esmės pagerintų valdymą šioje srityje, naujos institucijos veikla nedidintų valstybės išlaidų ir nebūtų plečiamas biurokratinis aparatas.
Kadenciją baigiantis premjeras, socialdemokratų lyderis Gediminas Kirkilas ministerijos reorganizavimui teigia nepritariantis. Be to, jis šią savaitę kreipėsi į V.Adamkų prašydamas atsakingai įvertinti numatomos ministerijų reorganizacijos pasekmes ir ją sustabdyti.
Socialdemokratai tikina esantys ypač susirūpinę ketinimu suskaldyti Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, perduodant Ūkio ministerijai darbo klausimus.
Pagal koalicijos partnerių susitarimą, būsimajai Energetikos ministerijai turėtų vadovauti konservatorių atstovas. Dabar Lietuvoje yra trylika ministerijų.