Teisingumo ministerija, kurią Vyriausybė dar 2015-ųjų balandį įgaliojo atstovauti Lietuvai tarptautinėse institucijose, kur bus sprendžiamas ginčas su O.Roščinu, naudotų teisininkų išlaidoms ir ICSID mokėtinoms sumoms padengti. Finansų ministerija prašomus pinigus siūlo skirti iš valstybės pasiskolintų lėšų, o sprendimą priims Vyriausybė.
Šiemet sausį Teisingumo ministerija pasirašė sutartį su advokatų kontorų „Volterra Fietta“ ir „Ellex Valiūnas ir partneriai“ konsorciumu dėl atstovavimo Lietuvai ICSID nagrinėjant ginčą su O. Roščinu. Advokatų kontoroms kas mėnesį reikia mokėti iki 36 tūkst. eurų (su PVM), be to, sudarius arbitražo teismą (tribunolą), ICSID iš anksto reikia sumokėti apie 100-150 tūkst. JAV dolerių (89–133 tūkst. eurų eurų).
ICSID interneto svetainėje skelbiama, kad tribunolas šioje byloje sudarytas vasario 15 dieną, jo prezidentu paskirtas Lawrence'as Boo iš Singapūro, nariais – Isabelle Coutant Peyre iš Prancūzijos ir Davidas A.Pawlakas iš JAV.
O.Roščinas, nepavykus ginčo su Lietuva išspręsti taikiai, į ICSID kreipėsi pernai rugsėjį, remdamasis Lietuvos ir Latvijos susitarimu dėl investicijų skatinimo ir apsaugos.
Latvijos verslininkas tvirtina esantis lengvatinių mokesčių zonose registruotų įmonių „Korofalt Ventures“, „Logotreck Productions“, „Machinery Trade“, „Mita Group“ ir „Advanta Group“ savininkas ir į jų sąskaitas dabar bankrutavusiame Ūkio banke pervedęs nuo 3,3 mln. iki 3,86 mln. JAV dolerių televizoriams, vaizdo įrangai, maisto produktams ir buities prietaisams pirkti.
Prokurorams nenustačius asmenų, kurie pervedė iš viso 18,4 mln. JAV dolerių, Kauno apygardos teismas 2012 metais jas pripažino bešeimininkiu turtu ir perdavė valstybei. Nemokaus Ūkio banko veikla sustabdyta 2013 metų vasarį, vėliau jam iškelta bankroto byla.