„Sulaikymas, laisvės apribojimas yra tam tikra priemonė, kuri turi tik vieną tikslą, kad tas asmuo, kuriam apribojama laisvė, nekliudytų ikiteisminian tyrimui. Ši priemonė yra kraštutinė. Ji turi būti naudojama tik tada, kai yra akivaizdūs faktai, kad tai bus daroma“, – TV3 laidai „Savaitės komentarai“ aiškino advokatas.
Ilgametę advokatavimo patirtį turintis V.Bužinskas teigia, kad ši priemonė Lietuvoje naudojama nesaikingai.
„Aš pats turiu daug bylų, kuriose kaltinamieji yra gana inteligentiški žmonės, ir aš manau, kad jiems neturėtų būti taikomos tos sąlygos, kurios taikomos žmogui, kuris turi tą vadinamą kriminalinį galvojimą“, – teigė jis.
Klausiamas, ar Lietuvos teisėsaugininkams, ypač provincijoje, pakanka žinių, kompetencijos tiriant sudėtingas bylas, susijusias su ekonominiais nusikaltimais, advokatas teigė, kad tas žinias visi pareigūnai įgauna tik per laiką.
„Specialistu yra išaugama. Specialistu yra ne tampama, o juo yra išaugama. Aš pats mačiau, kaip per daugelį kartų Vidaus reikalų ministerijoje išaugo visa karta tikrai rimtų specialistų, specialistų karta išaugo prokuratūroje. Ir aš labai skausmingai žiūriu į tą kadrų kaitą, kuri dabar vyksta, kai tam tikrose vietose atsiduria pareigūnai, kurie gal ir geri žmonės, savo profesijos patriotai, bet neturi ir negali turėti tos specifinės patirties“, – įsitikinęs advokatas.
Klausiamas, kodėl atsisakė atstovauti Darbo partijai jos byloje, advokatas tvirtino, kad tai nulėmė tik klientų interesų priešprieša.
Advokatas V.Bužinskas pažymėjo, kad tol, kol gynė „darbiečius“ tikėjo jiems sėkminga bylos baigtimi. „Jei būčiau netikėjęs gera bylos baigtimi, tai būtų kategoriškas reikalavimas man tos bylos atsisakyti. Jei aš būčiau netikėjęs, būčiau nedirbęs“, – sako V.Bužinskas.