„Artėjant Kalėdoms, didelį dėmesį telkiame eglučių apsaugai miškuose. Todėl skirtinguose miestuose organizuojame reidus šalies miškuose, taip pat ir eglučių pardavimo punktuose.
Mums, aplinkosaugininkams, norisi, kad žaliasis miško rūbas gyvuotų ir džiugintų žmones miškuose, o nebūtų laikina puošmena namuose“, – sakė Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vyr. specialistas Gintautas Sodaitis.
Pasiteiravus, ar visgi dar pasitaiko atvejų, kad žmonės savavališkai nusikerta eglutę miške ir parsineša namo, G.Sodaitis, įvardijo, nors ir norėtųsi, kad tokių pažeidimų neliktų, jų vis dar pasitaiko.
„Taip, vis dar fiksuojame tokių pažeidimų, jų pasitaiko, bet mažėja. Viliamės, kad ir gyventojai supranta, jog nukirsta eglė – didelis nuostolis miškui. Taip pat norisi padėkoti pilietiškiems žmonėms, informuojantiems, kai miške aptinka padaugėjusių nupjautų eglučių kelmų, nes, operatyviai reaguodami, galime užkirsti kelią pažeidimams“, – teigė aplinkosaugininkas.
Aplinkosaugininkai, vykdydami akcijas ir reidus, taip pat užsiima ir švietėjiška veikla. Informuoja gyventojus, kur jie gali įsigyti eglučių, kartu primena ir lankymosi miške taisykles.
Svarbu prisiminti, kad privataus miško savininkas savame miške gali nusikirsti eglutę, bet tokiu atveju jis su savimi turėtų turėti miško nuosavybę įrodančius dokumentus.
Taip pat Kalėdų eglutę galima įsigyti pardavimo punktuose. Įprastai jomis prekiauja VĮ Valstybinių miškų urėdijos teritoriniai padaliniai, prekybos centrai ir pan.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad savavališkas eglučių kirtimas užtraukia ir administracinę baudą. Neteisėtai pasipuošti namus bandančiam fiziniam asmeniui tektų sumokėti nuo 60 iki 300 eurų baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Juridiniam asmeniui tokia bauda siekia nuo 300 iki 600 eurų.