Šią vasarą JAV, o netrukus ir Europos rinką pasieksiantys akiniai bus pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. Pasak akinių gamintojų, naujuosius akinius dėvintys žmonės galės pakeisti akinių židinio nuotolį automatiškai, tai yra, palenkę galvą, arba rankiniu būdu, palietę akinių rėmelyje paslėptą jungiklį. Tokiu būdu ši mokslo naujiena tiktų tiek ir skaitymui, tiek ir žiūrėjimui į tolį.
Vis dėlto anapus Atlanto optikos specialistų liaupsinami elektroniniai akiniai daugiau nei dešimt metų akinių versle dirbančiam G.Kersnauskui neatrodo verti itin didelio dėmesio. „Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse atstovaujantis G.Kersnauskas teigia sugebantis nujausti tautiečių poreikius ir baimes, susijusias su akinių nešiojimo kultūra, todėl manantis, kad elektroniniai akiniai mūsų šalyje geriausiu atveju taptų tik dar vienu pasipuikuoti norinčiųjų aksesuaru, tačiau įprastų korekcinių akinių neišstumtų.
„Mokslo laimėjimai žmoniją veda į priekį ir dėl jų reikalingumo niekas nedrįstų ginčytis, – sako G.Kersnauskas, – tačiau tenka pripažinti, kad esame konservatyvi tauta, kuriai priprasti prie naujovių reikia laiko, o kartais neužtenka ir noro. Galų gale, nemaža naująja technologija patobulintų akinių kaina juos išbandyti leis vos vienam kitam lietuvaičiui.“ Optikos tinklų vadovas primena, kad dar visai neseniai buvo tvirtinta, kad ir elektroninė knyga visiškai išstums popierinę, tačiau taip neatsitiko. G.Kersnausko manymu, elektroniniai akiniai – idėja, kuriai tiesiog atėjo laikas, tačiau didelės jų paklausos Lietuvoje neįžvelgia.
Pranešama, kad elektroniniai akiniai kaip ir įprastiniai bus gaminami pagal gydytojų receptus. Vis dėlto didžiausias šios naujovės trūkumas – didelė kaina. Planuojama, kad viena akinių pora kainuos nuo 1000 iki 1250 JAV dolerių, kartu su rėmeliais, lęšiais, baterijos krovikliu ir dėklu.