B.Barauskas – Lietuvos teatro legenda, scenai skyręs ištisą pusšimtį savo gyvenimo metų. Aktorius, scenos grandas, šmaikštuolis ir improvizatorius, jis iki šiol lieka viena mylimiausių ir dažniausiai prisimenamų Klaipėdos dramos teatro asmenybių.
Lietuvos valstybinio dramos teatro studiją baigęs B.Barauskas į Klaipėdos dramos teatro sceną įžengė 1953 metais – kartu su tą pačią studiją baigusia aktore Marija Černiauskaite, tapusia ne tik scenos, bet ir gyvenimo partnere.
Per penkiasdešimt kūrybinės veiklos metų aktorius B.Barauskas teatro scenoje sukūrė per šimtą įvairiausių vaidmenų komedijose, dramose, tragedijose. Tarp jų – visa puokštė legendinių, apie kuriuos kalbama iki šiol: Tartalija K.Gocio komedijoje „Karalius Elnias“, Čiudakovas V.Majakovskio „Pirtyje“, Vištelė I.Kočergos „Laiko meistruose“, Močialkinas A.Kopkovo „Dramblyje“.
Nors B.Barausko stichija buvo komedija, tačiau jis sukūrė ir įsimintinų dramatinių vaidmenų – Artūras Rivaresas (E.Voinič „Gylys“), Henrikas IV (L.Pirandelo „Henrikas IV“), Skirgaila (V.Krėvės „Skirgaila“).
Greta legendinių teatrinių galima išvardinti ir netrumpą kino vaidmenų sąrašą. Pats žaviausias ir spalvingiausias – B.Barausko čigonas Karmenas iš TV filmo „Tadas Blinda“ (1972 m.). Anuomet nepamirštamą čigono Karmeno leksikoną citavo kiekvienas, nuo vaikiščio iki intelektualo.
Aktoriui B.Barauskui 1973 metais buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio artisto, 1979 metais – Lietuvos liaudies artisto garbės vardas. Jis pelnė laureato vardą ir ne viename teatrų festivalyje.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą