Anot ministrės, pagal šią konvenciją vaikai turėtų būti mokomi dalintis rūpesčiais šeimoje, kai buitis nepaliekama vien moteriai, o pinigų uždirbimas – vyrui.
Be to, pasak jos, ratifikavusios konvenciją šalys privalėtų parengti programas, pagal kurias būtų dirbama su smurtautojais.
Į Seimą ministrę pasikvietusiems parlamentarams, kurių daugiausia priklauso konservatoriams, labiausiai rūpėjo socialinės lyties sąvoka, minima konvencijoje.
Vaikai darželiuose turi būti mokomi konfliktus spręsti taikiai, o mergaitės negali būti mokomos paklusti smurtui vien dėl to, kad yra mergaitės.
„Konvencijoje apibrėžta socialinė lytis – socialiai sukonstruotas vaidmuo, elgesys, veikla ir savybės, kurias tam tikra visuomenė priskiria moterims ir vyrams. Sąvoka „socialinė lytis“ nėra skirta pakeisti „vyrų“ ir „moterų“ sąvokoms. Konvencijos kontekste socialinės lyties sąvoka pagrįsta dviem lytimis – vyrų ir moterų. Šia sąvoka išreiškiama, kad lytis turi ne tik fizinį, bet ir socialiai sukonstruoto vaidmens, elgesio, veiklos ir savybių, kurias tam tikra visuomenė priskiria moterims ar vyrams, aspektą“, – kalbėjo A.Pabedinskienė.
Ji pridūrė, kad konvencijoje teigiama, jog smurtas negali būti pateisinamas tradicija, kultūra, papročiais, garbės kodeksu. O vaikai darželiuose turi būti mokomi konfliktus spręsti taikiai, o mergaitės negali būti mokomos paklusti smurtui vien dėl to, kad yra mergaitės.
Beklausydama ministrės parlamentarė Rita Tamašunienė pasipiktino, kad ministrė tarsi dalyvavo raiškaus skaitymo pamokoje, o į klausimus neatsakė.
A.Pabedinskienė kartojo, kad konvencijos ratifikavimas – Seimo reikalas, o ministerijos sudaryta dabo grupė tik analizuoja dabartinę padėtį šalyje.
Ministrė pabrėžė, kad Stambulo konvenciją jau pasirašė 15 valstybių, 8 iš jų – Europos sąjungos narės.