„Šiuo metu aktualiausias klausimas yra, kaip apgyvendinti pabėgėlius Lietuvoje, kaip padėti jiems įsikurti. Jei laikui bėgant kils kitokių klausimų, jie bus sprendžiami“, – ministro pirmininko komentarą BNS perdavė jo atstovė spaudai Evelina Butkutė – Lazdauskienė.
A.Butkevičiaus teigimu, Vyriausybės sprendimai priimami „atsižvelgiant į tarptautinius Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisių ir bei religinės laisvės srityje“.
A.Paulauskas anksčiau ketvirtadienį BNS patvirtino, kad siūlys uždrausti musulmoniškas burkas nešioti viešai, jeigu to nepadarys Vyriausybė. Parlamentaro teigimu, šių tradicinių drabužių nešiojimas viešai gali kelti grėsmę viešajam saugumui, nes burkos yra uždari drabužiai, jas dėvintys asmenys tampa neatpažįstami.
Seimo narys taip pat ragina diskutuoti, ar musulmonai Lietuvoje religines apeigas galėtų atlikti visur, ar tik konkrečiose nurodytose vietose.
Žmogaus teisių aktyvistai kritikuoja iniciatyvą, sakydami, kad ji tik skatintų neigiamą visuomenės nusistatymą ir kliudytų integracijai. Kad šiuo metu nepritartų „darbiečio“ A.Paulausko siūlymui, BNS patvirtino likusių parlamentinių partijų lyderiai bei socialdemokratas teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Priims 325 migrantus
Lietuva per dvejus metus žada priimti 325 migrantus iš įvairių šalių, dauguma iš jų turbūt bus sirai. Pirmieji pabėgėliai į Lietuvą turėtų atvykti kitų metų pradžioje.
Pasidalyti pabėgėlių našta Europos Sąjungos lyderiai sutarė po to, kai bandydami patekti į Europą Viduržemio jūroje nuskendo tūkstančiai žmonių iš Afrikos ir Artimųjų Rytų.
2011 metų gyventojų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno per 2700 musulmonų sunitų.