„Aš vis dėlto siūlyčiau kai kuriuos dalykus, kurie yra Darbo kodekse numatyti arba tie įstatymo projektai, kurie susiję su užimtumo didinimu ir taip pat išmokų garantijų atleistiems darbuotojams, jei įmonė bankrutuoja, kad tikrai būtų išmokama gal iš garantinio fondo, kuris turėtų būti sukurtas.
Šitie klausimai būtų svarstomi, o tie klausimai, kurie nėra suderinami, jie tiesiog būtų išimti iš konsoliduoto modelio“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius, paklaustas, ar dėl įtemptų derybų modelio priėmimas gali būti atidėtas vieneriems metams.
Anot Vyriausybės vadovo, kol kas nesuderinti klausimai Vyriausybėje ir Seime būtų svarstomi vėliau.
Trišalė taryba numato posėdžiauti balandžio 21 dieną ir iki tol turėtų paaiškėti, ar darbdaviai ir profesinės sąjungos surado kompromisų.
Paskelbs iki gegužės
Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS tvirtino, jog Trišalė taryba iki gegužės paskelbs, dėl kurių klausimų šiuo metu bus neįmanoma susitarti.
Premjeras anksčiau tikėjosi, jog projektai Seimui bus pateikti iki gegužės.
Pakeistų darbo santykius
Socialinį modelį parengė mokslininkų grupė. Ji siūlo atleidimo iš darbo apribojimus ir garantijas iš Darbo kodekso perkelti į nacionalines kolektyvines sutartis, sutrumpinti įspėjimo apie atleidimą terminą ir suvienodinti išeitinę išmoką bei sumažinti ją iki 1 mėnesio. Be to, rekomenduojama palikti 40 valandų per savaitę.
Grupė siūlo įteisinti projektinio darbo, darbinės veiklos mokymo, nenumatytos apimties darbo, darbo keliems darbdaviams, darbo vietos dalinimosi sutartis.
Siūloma bedarbiams mokėti iki 50 proc. algos nedarbo išmoką pirmus tris mėnesius ir ją mažinti neįsidarbinusiems ilgesnį laiką – iki 9 mėnesių, vėliau išmoka apskritai nebūtų mokama.