Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 05 11

Algirdas Butkevičius: socialinis modelis bus svarstomas Strateginiame komitete

Mokslininkų parengtą socialinį modelį ketvirtadienį svarstys Vyriausybės Strateginis komitetas, sako premjeras. Algirdas Butkevičius ir toliau tikisi, kad prezidentės ir profesinių sąjungų kritikuojamas modelis gegužę bus pateiktas Seimui.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Strateginiame komitete pasakiau, kad jau šitą ketvirtadienį svarstome ir po to jis keliauja į Vyriausybės pasitarimą. Tikimės, kad gegužės mėnesį Vyriausybėje mes jį baigsime svarstyti ir atiduosime Seimui“, – pirmadienį po susitikimo su Verslo darbdavių konfederacijos nariais BNS sakė A.Butkevičius.  

Verslo darbdavių konfederacijos viceprezidentas, investicijų valdymo bendrovės „Zabolis Partners“ vadovaujantis partneris Alvydas Žabolis kalbėjo, jog konfederacija modeliui iš esmės pritaria.

„Mes iš esmės pritariame pagrindinėms socialinio modelio pozicijoms ir mėginsime tęsti dialogą su pagrindinėmis politinėmis partijomis, kitomis sprendimo galią turinčiomis visuomeninėmis organizacijomis, kad toks modelis rastų sėkmingą atgarsį pas įstatymo leidėjus, o vėliau būtų įgyvendintas“, – BNS kalbėjo A.Žabolis.

Anot jo, konfederacija tikisi artimiausiu metu pamatyti visus Vyriausybės siūlomus pakeitimus.

Socialinį modelį parengė mokslininkų grupė. Ji siūlo atleidimo iš darbo apribojimus ir garantijas iš Darbo kodekso perkelti į nacionalines kolektyvines sutartis, sutrumpinti įspėjimo apie atleidimą terminą ir suvienodinti išeitinę išmoką bei sumažinti ją iki 1 mėnesio. Be to, rekomenduojama palikti 40 valandų darbo savaitę. Grupė siūlo įteisinti projektinio darbo, darbinės veiklos mokymo, nenumatytos apimties darbo, darbo keliems darbdaviams, darbo vietos dalinimosi sutartis.

Siūloma bedarbiams mokėti iki 50 proc. algos nedarbo išmoką pirmus tris mėnesius ir ją mažinti neįsidarbinusiems ilgesnį laiką – iki 9 mėnesių, vėliau išmoka apskritai nebūtų mokama.

Siūloma bedarbiams mokėti iki 50 proc. algos nedarbo išmoką pirmus tris mėnesius ir ją mažinti neįsidarbinusiems ilgesnį laiką – iki 9 mėnesių, vėliau išmoka apskritai nebūtų mokama.

Trišalė taryba balandžio pabaigoje iš esmės pritarė idėjai, kad išeitinės išmokos atleistiems darbuotojams galėtų būti mokamos iš specialaus fondo, kurį kauptų visi darbdaviai.

Dalis Seimo narių viešai pripažino, kad už kai kurias modelio nuostatas nebalsuos, artėjant Seimo rinkimams 2016 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų