„Jūsų – dešimt. Operacijos rajonas už dvylikos kilometrų. Venkite kelių, priešas juos stebi. Suraskite objektą ir surinkite apie jį žvalgybinius duomenis. Ne vėliau, kaip šeštą užimkite pasalą ties šita sankryža, laukite pravažiuojančios priešo kolonos, sunaikinkite ją visą. Taške „Alfa" jūsų lauks sraigtasparnis. Rytoj aštuntą valandą ryto. Ir dar... Grįžkite be nuostolių.“ – ramiu balsu priduria būrio vadas ir koviniai nurodymai baigti.
Pėstininkų skyrius išvyksta į užduotį. Kiekvieną karių žingsnį atidžiai stebi vertintojai.
Taip vasario 18 dieną Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Rukla, Jonavos r.) prasidėjo mažų padalinių lauko taktikos pratybos. Visą savaitę trukusiuose mokymuose dalyvavo dvi pėstininkų kuopos, į užduotis išsiuntusios iki dešimties karių dydžio padalinius – skyrius.
Pratybų metu kariai turėjo atlikti taktinį žygį, užimti patrulio bazę, rasti ir išžvalgyti objektus, atlikti pasalą didesniems priešo padaliniams, galiausiai iš operacijos rajono atsitraukti Karinių oro pajėgų sraigtasparniu.
„Šios pratybos kuopai išskirtinės tuo, kad skyriams vadovavo ne etatiniai, o būsimieji skyrių vadai: atrinkti lyderiai, kulkosvaidininkai ir granatsvaidininkai, kuriems anksčiau buvo pravestas instruktorių ir skyrių vadų kursas. Tiek minėtieji vadai, tiek patys padaliniai viršijo lūkesčius ir vedami jaunatviško entuziazmo įrodė, kad ateityje gales vykdyti dar sudėtingesnes užduotis, kaip sakoma ir kuopos šūkyje – surasti, sukaustyti ir sunaikinti priešą.“ – III kuopos padalinių pasirodymą reziumavo kuopos vadas kapitonas Gediminas Ališauskas.
„Pagrindinis mokymų tikslas buvo treniruoti ir neoficialiai įvertinti kuopos skyrius vykdančius patrulio užduotis atšiauriomis žiemos sąlygomis. Vadovaujuosi principu, kad gerai paruošti skyriai yra kuopos sėkmės pagrindas, todėl šios pratybos padėjo tvirtą pagrindą tolimesnių užduočių vykdymui būrių ir kuopos sudėtyje. Buvo nelengva, trūko miego, kamavo šaltis, tačiau skyriai dar kartą parodė, kad sėkmė slypi vienybėje.“ – II kuopos veiksmus apibendrino kuopos vadas kapitonas Darius Žūkas.
II-ajai bataliono kuopai mokymai išskirtiniai dar ir tuo, kad jų metu vyko ne tik taktinis, bet ir psichologinis rengimas – padedami Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės kinologų algirdiečiai patys išmėgino, ką reiškia būti užpjudytam gerai parengtais pasieniečių šunimis.
Pratybose taip pat pirmą kartą pasitelktas žvalgybos užduotis vykdęs bepilotis skraidantis aparatas, kurį sukonstravo, atsivežė ir mokymų metu valdė Lietuvos karo akademijos kariūnai Ugnius Ragauskas, Gražvydas Bajarūnas bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas Eimantas Berteška. Bepiločiu aparatu pratybas parėmę kariūnai ir studentai padėjo surasti galimas priešiškų padalinių išsidėstymo vietas.
Priešiškas pajėgas mokymuose imitavo Algirdo bataliono žvalgai ir snaiperiai.
Mažų padalinių taktikos pratybos Algirdo batalione vyksta nuolat ir įvairiais metų laikais, jų tikslas – treniruoti karius vykdyti savarankiškas operacijas prieš gausesnes priešo pajėgas.