„Šiandien iš šalies vadovės išgirdome esminį dalyką, kad dabartinė koalicija ir dabartinė Vyriausybė tebeturi prezidentės palaikymą svarbiausiems šios kadencijos klausimams. Turime dirbti nepaisant ginčo, į kurį, deja, partneriai konservatoriai įvėlė visus Lietuvos žmones ir net prezidentę“, – žurnalistams pirmadienį sakė LiCS pirmininkas.
Pasak jo, prezidentės sprendimas yra šansas sustoti, apsižiūrėti ir atvėsti. Kita vertus, liberalcentristams kyla abejonių, ar konservatoriai susitelks darbui ir nustos kelti R.Palaičiui sąlygas grasinant interpeliacija ar atleidimu.
„Jei konservatoriai toliau eskaluos šį konfliktą, taps akivaizdu, kad šitaip siekiama nukreipti dėmesį nuo pagrindinės temos – klausimo, ką didžiausia koalicijos partija atliko energetikos srityje ir ką ji padarė derybose dėl Lietuvos energetikos nepriklausomybės. Manau, kad konservatoriai bijo energetikos egzamino“, – pareiškė A.Čaplikas.
Tokią baimę, anot liberalcentristų pirmininko, liudija Seimo pirmininkės Irenos Degutienės siūlymas organizuoti pirmalaikius rinkimus.
„Pabėgimas iš egzamino nuo atsakomybės neatleidžia. (...) Pirmalaikiai rinkimai reiškia, kad sustoja visi garsiai minėti energetiniai projektai“, – pareiškė A.Čaplikas.
Pats LiCS pirmininkas siūlo koncentruotis į „Sodros“ reformą, atominės elektrinės statybas ir suskystintų dujų terminalo projektą bei liautis eskaluoti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandalą.
„Aš galiu pasakyti, kur aš nedalyvausiu. Aš nedalyvausiu antiprezidentinėje koalicijoje ir aš nedalyvausiu valstybės institucijų, tokių kaip Generalinė prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentas, griovime. Tikrai nedalyvausiu. Kitur galime dirbti toliau“, – paklaustas, ką darys vadovaujama partija, jei konservatoriai ir toliau sieks FNTT vadovų sugrąžinimo į pareigas ir R.Palaičio atstatydinimo, atsakė A.Čaplikas.
Primename, kad prezidentė pirmadienį nutarė neatleisti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio ir pareiškė, kad jo likimą turi spręsti koalicija arba Seimas.