Teismo laukia du prieš porą mėnesių sučiupti terliotojai, pasirašinėję „Mer“ ir „Gin.ov“ pseudonimais. Skaičiuojama, kad vien „Gin.ov“ autorius, vienos kolegijos studentas, nuostolių yra padaręs beveik už milijoną litų. Tyrėjams darbą palengvino tai, kad namuose jis turėjo fotografijų aplanką, kur įamžinti visi jo darbai.
Anot A.Ramanausko, dažnai klystama, kai vartojamas terminas „grafiti“. „Aš ir pats galvodavau, kad tai tiesiog technika. Tačiau iš tiesų tai reiškinys – nelegalus bet kokių piešinių pavaizdavimas“, – pažymėjo jis.
Pasak A.Ramanausko, pagarsėjusio kova su sienas Vilniuje išterliojusiu Salomonu, apie grafiti piešinius sklando daug mitų.
Dažnai klaidingai manoma, kad sienas dažniausiai aprašinėja ar apipiešia paaugliai. Iš tiesų daugumai jų jau per 20. Štai Klaipėdoje sučiuptam „Gin.ov“ autoriui buvo 22, jo bičiuliui „Mer“ – 28. Klystama, kai manoma, kad tokių piešėjų yra labai daug. „Mitas ir tai, kai sakoma, kad grafitininkai labai kūrybingi. Negalėčiau pasakyti, kad po tiltu nupieštas kiškis, Džonis Bravo ar Simpsonas yra kūrybinga“, – pažymėjo A.Ramanauskas.
Pastebima, kad vadinamosios legalios sienos, kur leidžiama pasireikšti grafitininkams, visiškai neveiksmingos. Jos nesuveikė nė vienoje šalyje. Priešingai – jas dažnas grafitininkas išnaudojo kaip vietą savo eskizams.
A.Ramanauskui antrino ir Klaipėdos vicemeras Vytautas Čepas, pats parašęs jau kelis pareiškimus policijai dėl mieste siautėjančių sienų terliotojų. „Reikia siekti visuomenės švietimo, aiškinti, kad negalima toleruoti, kai kažkokie „balvonai“ terlioja sienas“, – tikino V.Čepas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Algis Ramanauskas-Greitai (viduryje) klaipėdiečiams skaitė pranešimą apie grafitininkus. |