2016 09 13

Alkotesteris gelbėtojų rankose: testas – ar jau galima vairuoti, ar dar degintis

Pajūrio gelbėtojų alkotesteris vasarotojams leido kontroliuoti save: vairuotojai mielai ėjo tikrintis, ar gali vairuoti, ar dar ne. Paaiškėjo, kad dauguma skendusiųjų buvo neblaivūs.
Pasitikrinti blaivumą paplūdimiuose šią vasarą buvo galima nemokamai ir anonimiškai. Tokia galimybe pasinaudojo ne vienas vairuotojas.
Pasitikrinti blaivumą paplūdimiuose šią vasarą buvo galima nemokamai ir anonimiškai. Tokia galimybe pasinaudojo ne vienas vairuotojas. / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Šią vasarą Melnragėje blaivumą pasitikrino beveik 800 vasarotojų. Dažniausiai alkotesterio rodmenys rodė 0,2-0,3 promilių girtumą. Tačiau vieno pramogautojo „įpūstas“ rodiklis privertė už galvos susiimti ir pliaže dirbančius medikus. Vyrui nustatytas 3,6 promilės girtumas.

Alkotesterį, identišką naudojamam policijos pareigūnų, Melnragės paplūdimyje dirbantys gelbėtojai turi antrus metus. Praėjusiais metais blaivumą pasitikrino beveik 1000 atostogautojų, šiemet – 800.

„Jūra iki kelių“ baigiasi gelbėtojų glėby

„Žmonės jau žino, kad gelbėtojai turi alkotesterį. Buvo ne vienas atvejis, kai pas gelbėtojus atėjo poilsiautojai, norėję įsitikinti, ar gali vairuoti. Pamatę, kad aparatas rodo 0,5 promilės girtumą, jie atšaudavo: „Ai, dar pagulėsiu valandėlę ir jau važiuosiu“. Visi duomenys anonimiški, todėl taip drąsiai ir ėjo pas mus“, – pasakojo biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Alkotesteriu buvo prašoma pasitikrinti blaivumą ir iš jūros gelbėtojų ištrauktiems skenduoliams. Paaiškėjo kad dauguma skendusių pramogautojų buvo neblaivūs.

„Didžiausia problema yra Pirmojoje Melnragėje. Čia jau tapo įprasta, kad renkasi kitoks kontingentas pramogautojų. Jie atvažiuoja autobusais, ateina pėstute. Šalia yra prekybos centras. Todėl matome, kad būtent šiame paplūdimyje dažniau vartojamas alkoholis. Nemanau, kad toks alkotesteris būtų reikalingas Smiltynėje, kur renkasi kur kas kultūringesni pramogautojai“, – pastebėjo A.Siakki.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Šiemet paplūdimiuose erkės buvo pasyvesnės nei pernai.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Šiemet paplūdimiuose erkės buvo pasyvesnės nei pernai.

Daugybę vasarų paplūdimyje gelbėtoju dirbęs vyras apgailestauja, kad daugumai atostogos pliaže asocijuojasi ne tik su saule ir jūra, bet ir su buteliu.

„Vasaros pradžioje turėjome incidentą, kai į pliažą atėjo girta motina. Ji visiškai nepajėgė pasirūpinti mažamečiu vaiku. Teko įsikišti gelbėtojams“, – pasakojo gelbėtojams vadovaujantis A.Siakki.

Atostogaudami sužino apie alergijas

Alkotesteriu blaivumą matuojanti bendrosios praktikos slaugytoja Ona Adomaitienė pastebėjo, kad žmonės neretai piktai palydi pastabas karštą dieną vengti alkoholio.

„Gelbėtojai vis sulaukia piktų komentarų, kad pranešimai trukdo ilsėtis, erzina. Bet prevencija ir yra tam, kad būtų saugoma sveikata, galų gale gyvybė“, – pasakojo moteris.

Ji pastebėjo, kad poilsiautojus dažniausiai kamuoja aukštas kraujospūdis, cukrinis diabetas, alergijos.

„Būna, kad tik per atostogas sužino, jog yra alergiški, pavyzdžiui, bičių, uodų įkandimams. Turėjome ne vieną tokį atvejį“, – pasakojo medikė.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bendrosios praktikos slaugytoja Ona Adomaitienė
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bendrosios praktikos slaugytoja Ona Adomaitienė

Šią vasarą, kai visoje Lietuvoje garsiai kalbėta apie itin aktyvias erkes, Klaipėdos paplūdimiuose jų būta kaip tik mažiau.

„Pati ištraukiau tik keturias. Visada perspėjame žmones, kad reikia stebėti organizmą, ar po įkandimo nekyla temperatūra, nėra paraudimų, nepykina“, – pasakojo O.Adomaitienė.

Pajūryje gelbėtojai skaičiuoja paskutines darbo dienas. Šią savaitę gelbėtojų postai ištuštės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos