„Tarnybos atlikimo vieta turi užtikrinti karių poreikius. Tinkamas apgyvendamas ir geros treniravimosi sąlygos yra svarbios karių motyvacijai ir atsparumui, todėl atliepdami karių poreikius, įsigydami modernią ginkluotę siekiame naujos kokybės Lietuvos kariuomenėje“, – Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Didžioji dalis Birutės ulonų bataliono statinių pastatyti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą.
Juos rekonstruojant, išlaikyta istorinė architektūra, originalūs fasado dekoro elementai. Siekiant išsaugoti originalų fasadą, pastatai buvo modernizuojami iš vidaus.
Atnaujintos kareivinės pavadintos pokario partizano Liongino Baliukevičiaus-Dzūko vardu.
Atliekant rekonstrukciją pastatas apšiltintas iš vidaus, įrengtas trečias aukštas bei stoglangiai, pristatyta metalinio karkaso evakuacinė laiptinė, atitinkanti priešgaisrinio saugumo reikalavimus, įrengti lauko inžineriniai (šilumos tiekimo, buitinių bei lietaus nuotekų, vandentiekio, elektros) tinklai.
Birutės ulonų batalione vykdomi ir kiti infrastruktūros gerinimo projektai – įrengiamos pėstininkų kovos mašinų remonto dirbtuvės, tvarkomas kelių bei aikštelių tinklas.
Kareivinių Alytuje rekonstrukcija kainavo 2,7 mln. eurų, darbus atliko bendrovė „Statrama“.
Kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
KAM duomenimis, šiuo metu krašto apsaugos sistemoje vykdoma apie 200 didesnių ir mažesnių infrastruktūros plėtros projektų.
Įskaitant Laikinojo solidarumo įnašo lėšas, 2021–2023 metais investicijos į karinės infrastruktūros plėtrą iš viso sudarys iki 440 mln. eurų. Iš jų – personalo tarnybos ir mokymo sąlygoms gerinti bus skirta apie 92 mln. eurų.