Atsisveikinti su partizanu bus galima Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje gegužės 17 ir 18 dienomis, laidotuvės Simno kapinėse vyks gegužės 18-ąją.
A.Ivanauskas-Perlas gimė Simno seniūnijos Skovagalių kaime. Jo palaikai rasti 2018 metais, praėjus 62 metams po sušaudymo, Našlaičių kapinėse Antakalnio kapinių teritorijoje Vilniuje, netoli Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago užkasimo vietos.
A.Ivanauskas-Perlas, būdamas 18 metų, įstojo į Kalniškės apylinkėse veikusį gausų partizanų būrį, vadovaujamą Lietuvos ulonų puskarininkio Jono Neifaltos-Lakūno, dalyvavo viename didžiausių Lietuvos partizanų istorijoje Kalniškės mūšių 1951–1952 metais. Jis aktyviai veikė Dainavos apygardos Šarūno rinktinės Mindaugo tėvonijos būryje.
1957-aisiais A.Ivanauskas buvo išduotas, suimtas ir nuvežtas į Vilniaus KGB kalėjimą. 1957 metų rugsėjo 27 dieną tuomet trisdešimtmetis A.Ivanauskas buvo sušaudytas Vilniaus KGB kalėjime.
Lietuvai išsikovojus nepriklausomybę, Aukščiausiasis Teismas jį reabilitavo, pažymėdamas, kad jis yra nekaltas Lietuvos Respublikai, 2002 metais jam suteiktas kario-savanorio statusas.
Partizaninis pasipriešinimas Lietuvoje kilo 1944 metais Sovietų Sąjungai antrą kartą okupavus Lietuvą. Dešimt metų vykusiose kovose dalyvavo ne mažiau kaip 50 tūkst. žmonių, o visame pasipriešinimo judėjime kaip pogrindžio organizacijų nariai, rėmėjai dalyvavo apie 100 tūkst. Lietuvos gyventojų. Šiame kare žuvo per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų.