Druskininkietė Marija sako į maisto atliekų konteinerį metanti tik tai kas rekomenduojama – vaisių ir daržovių likučius, kiaušinių lukštus, arbatos ir kavos tirščius, mėsos atliekas. Patys konteineriai – vėdinami ir su oro cirkuliacija, anot druskininkiečių yra tinkami.
„Turbūt viskas reikalinga, tačiau esam prie tos paskirties neįpratę. Dar nepradėjome naudoti, tačiau ateityje tikrai naudosime. Visgi kyla abejonių dėl kvapo, nors sakoma, kad čia viskas vėdinasi, yra ventiliacija“, – sako kitas druskininkietis Algirdas.
Druskininkiečiams pirmiesiems išdalyta per 900 maisto atliekų konteinerių, visame Alytaus regione jų išdalyta beveik 6 tūkstančiai. Pirmą kartą Druskininkuose iš maisto atliekų konteinerių surinkta apie pusę tonos atliekų, jos pateko į biologinius apdorojimo įrenginius.
„Dabar maisto atliekos papuola į mišrių atliekų srautą ir keliauja į sąvartyną, tada atsiranda taršos ir vartų mokesčiai. O išskyrus maisto atliekas, sutaupysime atvežtų atliekų kiekį į sąvartyną ir atitinkamai taupysime rinkliavų kaštus. Tikimės, kad rinkliavų kaštai nebrangs“, – atskleidžia Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.
Atskirai surinkti maisto atliekas įpareigoja ne tik vietos teisės aktai, bet ir griežtėjantys ES reikalavimai: nuo 2023-iųjų maisto atliekos turi būti renkamos atskirai.