2016 09 05

Amatą perėmęs iš mamos – laikrodžius taiso jau du dešimtmečius

Alytiškiai gerai pažįsta laikrodininkus motiną ir sūnų Jarusevičius, kurie daugelį metų laikrodžius taisė miesto centre, vadinamo senojo buitinio patalpose. Čia dirbo motina, o vėliau  iš jos amatą perėmęs sūnus Giedrius. Kelių kvadratinių metrų ploto taisykloje dvidešimt metų dirbęs vyras pagaliau įgyvendino  savo svajonę ir persikėlė į šviesias, erdvias patalpas Ligoninės gatvėje.
Giedrius Jarusevičius
Giedrius Jarusevičius / Kęstučio Ražanausko nuotr.
Temos: 2 Alytus Laikrodis

Laikrodininkas pasakojo, kad apie erdvias, patogias dirbtuves svajojo ir kūrė planus apie 15 metų. Patalpų išplanavimo, baldų ir kitas idėjas Giedrius parsivežė iš Šveicarijos, apsilankęs kolegų dirbtuvėse, parodose. Per 20 metų alytiškis yra pataisęs apie 50 tūkstančių laikrodžių, tačiau pats laikrodžio nenešioja.

„Turbūt tokio ypatingo laikrodžio dar niekas nepagamino. O šiaip man asmeniškai laikrodžio niekas nedovanojo“, – juokėsi pašnekovas. Jo dirbtuvėse matomiausioje vietoje tiksi sieninis senas laikrodis, kurį paliko seneliai. „Šis laikrodis labai brangus kaip atminimas“, – sakė G.Jarusevičius.

Yra posakis: „Dovanosi laikrodį – išsiskirsi“. Tačiau laikrodininkas Giedrius neigia šį mitą.

„Jeigu tas prietaras veiktų – tai išsiskirtų pusė Alytaus. Iš tiesų dažnai ateina žmonės ir prašo pataisyti laikrodį, nes jis brangus kaip atminimas. Gal net netaisytų, tačiau yra dovanotas ir nori turėti, nešioti. Man patinka laikrodininko profesija, nes esi reikalingas. Jeigu žmogus peržengė tavo durų slenkstį, tai jo problema tampa mano ir turiu ją išspręsti“, – kalbėjo laikrodininkas G.Jarusevičius.

Paskutiniu metu dažnas mėgsta internetu užsisakyti ir pigiai įsigyti laikrodį iš Kinijos. Laikrodininkas įspėja, kad tokie laikrodžiai gali veikti tik apie pusmetį.

„Kartais nori žmogui padėti ir apsiimi sutaisyti laikrodį. Tačiau taisai vieną, nukrenta kita detalė. Kartais gaila laiko. Žmonės turi žinoti, kad tokie laikrodžiai ilgai netarnaus“, – teigė laikrodininkas.

G.Jarusevičius mamai darbe laikrodžius taisyti padėdavo nuo 16 metų. Anot jo, laikrodininkas turi būti labai kruopštus, atsakingas, kone pedantiškai tikslus ir tvarkingas. Ar tokios specialybės, kurios Lietuvoje nemoko nė viena mokykla ar universitetas, imsis kuris nors iš dviejų sūnų, laikrodininkas nežino.

„Būtų gerai, kad ateityje kas nors perimtų iš manęs šias dirbtuves. Turiu du sūnus, tačiau tikrai neversiu. Aš pats pas mamą mokiausi, dirbau su dideliu noru, todėl savo vaikų tikrai neversiu. Laikrodininko darbas specifinis. Žmogus turi būti labai kruopštus, atsakingas. Man tai yra ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“, – sakė laikrodininkas G.Jarusevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų