Informaciją apie skiepijimosi mastus A.Šimaitis trečiadienį pristatė Vyriausybės spaudos konferencijoje.
Mokslininkas pažymėjo, jog Lietuvoje vangiau skiepijasi vyresnio amžiaus žmonės, taip pat – vaikai ir darbingo amžiaus jaunimas.
„Tokia padėtis, kokioje esame mes su šitokiu imunizacijos lygiu, neprilygsta blogąja prasme Jungtinės Karalystės ar Danijos situacijai, kur rizikos grupių žmonių yra paskiepyta 95 proc., o kartais ir 100 proc.“, – dėstė jis.
Nepasiskiepijęs judrus jaunimas, pasak A.Šimaičio, bus COVID-19 platintojai.
„Jeigu vyresnio amžiaus žmonės susirgę gulsis į ligoninę ar mirs, tai jaunesni sirgs ir generuos atvejus. Šį rudenį mes turime visapusiškai pavojingą padėtį“, – teigė analitikas.
Jo skaičiavimais, iki šiol vos ne kas antras žmogus, vyresnis nei 65 metų, užsikrėtęs COVID-19, atsidūrė ligoninėje, kas septintas mirė.
Prognozė, jei visi be imuniteto užsikrėstų
„Tie skaičiai yra bauginantys turint omeny, kad tai – vienos mažiausiai Lietuvoje paskiepytų grupių“, – pažymėjo A.Šimaitis.
Nuo COVID-19, pasak jo, iki šiol mirė apie 5 tūkst. žmonių, o jei visi neimunizuotieji užsikrėstų koronavirusu, mirčių skaičiai esą išaugtų daugiau kaip dvigubai.
Vertinant tai, kaip plinta Lietuvoje įsivyravusi koronaviruso delta atmaina, A.Šimaitis teigė, jog visi neimunizuoti žmonės iki pandemijos pabaigos greičiausiai užsikrės COVID-19.
Mes turime vieną plitriausių virusų, kokius esame matę.
„Mes turime vieną plitriausių virusų, kokius esame matę. O tikimybė, kad pavyks neimunizuotiems žmonėms išvengti užsikrėtimo iki pandemijos pabaigos, kuri neaišku kada bus, yra tikrai maža“, – kalbėjo analitikas.
Statistikos departamento duomenis, šiuo metu Lietuvoje COVID-19 serga 9967 asmenys.
Iš viso iki šiol nuo koronaviruso pilnai pasiskiepijo 1 mln. 579 tūkst. 251 Lietuvos gyventojas, nuo COVID-19 ligos mirė 4740 žmonių, iš jų pilnai paskiepyti buvo 63.