Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) šeštadienį skelbia gavęs premjero kreipimąsi, kuriuo deklaruojama parama komiteto priimtame pareiškime dėl Kovo 11-osios paminėjimo išsakytoms nuostatoms.
Pranešime URK cituoja premjero apgailestavimą, kad „Kovo 11-ąją – svarbią mūsų valstybės šventę – bandoma paversti nesantaikos ir įtampos visuomenėje židiniu“, taip pat ministras pirmininkas sako, kad „konstitucinės teisės turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti negalima naudotis nusikalstamais tikslais: kurstyti tautinę, rasinę, religinę ar socialinę neapykantą, prievartą bei diskriminaciją“.
Vasario pabaigoje Seimo URK priėmė pareiškimą reaguodamas į radikalių visuomenės jėgų rengiamas demonstracijas minint esmines Lietuvos Nepriklausomybei datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Priėmus tokį pareiškimą taip pat URK pirmininkas Emanuelis Zingeris ir jo pavaduotojas Justinas Karosas kreipėsi į šalies vadovus, prašydamas įvertinti radikalų eitynes.
Minėtą pareiškimą, kuriuo raginama kovo 11-ąją paminėti laikantis pagarbos vienas kitam, vienybės ir atvirumo dvasios, Seimo URK priėmė po Vasario 16 dieną surengtų radikalų eitynių Kaune, baiminantis panašių akcijų minint Kovo 11-ąją.
Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniuje planuojama surengti dvi eisenas. Vieną organizuoja Lietuvių tautinis centras ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, kitą – Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Lygių galimybių plėtros centras.
Kelerius pastaruosius metus kovo 11 dieną Vilniaus centre vyko eitynės, kurių priešakyje, skanduodami „Lietuva – lietuviams!“, žygiavo skustagalviai.
2008 metais vykusios eitynės sulaukė didžiulio žiniasklaidos, o vėliau ir teisėsaugos institucijų dėmesio, nes eitynių miesto centre dalyviai tąkart, be kita ko, nešė ir svastikomis bei kaukole išpaišytą vėliavą, skandavo įvairius nacionalistinius, antisemitinius šūkius.