Pasak buvusio premjero A.Kubiliaus, balsavimo rezultatas rodo, kad didelė dalis valstybių narių vertino ne formalų kandidatų atitikimą vadinamiesiems „Junkerio“ kriterijams, kuriuos atitinka visi keturi kandidatai, bet priėmė sprendimą politiniais motyvais.
„Jau nuo pat rinkimų kampanijos pradžios, Rusijos valdžios atstovai atvirai paskelbė, kad jai labiausiai yra nepriimtina A.Kubiliaus kandidatūra. Šiandieninis Ministrų komiteto sprendimas rodo, kad Rusijos kategoriška nuostata turi didelę įtaką kitų Europos šalių apsisprendimui. Dėl to galima tik apgailestauti, nes toks nuolaidžiavimas Rusijos įgeidžiams kenkia ne tik pačiai Rusijai, bet ir visai Europos Tarybai. Toks nuolaidžiavimas atvedė ir iki dabartinės „Rusijos krizės“ Europos Taryboje“, – teigė A.Kubilius.
A.Kubiliaus manymu, toks Ministrų komiteto sprendimas gali apsunkinti ne tik generalinio sekretoriaus rinkimų, bet ir „Rusijos krizės“ sprendimo procesą. Ministrų komitetui bandant paveikti Generalinį sekretorių renkančios ET Parlamentinės asamblėjos sprendimą, tik gilinamas nesusikalbėjimas tarp šių dviejų ET institucijų, ir tai, deja, nedidina labai reikalingo dialogo tarp šių institucijų galimybių.
„Kartu su visa pagalbininkų komanda, vykdėme intensyvią rinkimų kampaniją. Padarėme tai, kas nuo mūsų priklausė – šimtai susitikimų, pokalbių, diskusijų Strasbūre ir daugelyje Europos sostinių. Tai buvo puiki patirtis ne tik man, bet ir visai Lietuvai, mūsų diplomatinei tarnybai, kolegoms Seime. Neabejoju, kad sukaupta patirtis bus naudinga ir ateityje“, – kalbėjo A.Kubilius.
Iš organizacijai priklausančių šalių atstovų sudarytas Ministrų komitetas pateikė Parlamentinei Asamblėjai svarstyti Belgijos užsienio reikalų ministro Didier Reynderso ir Kroatijos užsienio reikalų ministrės Marijos Pejčinovič Burič kandidatūras.
Už borto taip pat liko Graikijos užsienio reikalų ministrė Dora Bakoyannis.
Generalinis sekretorius renkamas penkerių metų kadencijai balsavimu Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje.