„Esminis skirtumas yra tai, kad publikuojant įvairią medžiagą laikraščiuose anksčiau mes visada matydavome būtinai ir didžiausias ministrų nuotraukas ir net po kelias. Dabar to aš tikrai nematau, ir tai tikrai man iš tikrųjų palieka gerą įspūdį“, – šios ir ankstesnės Vyriausybės viešinimo politiką ketvirtadienį kalbėdamas Žinių radijui lygino premjeras.
Paprašytas įvertinti tai, kad kai kurios ministerijos tokiai informacijai viešinti neskelbia konkursų, o pinigus dalija neskelbiamų derybų būdu, A.Kubilius tokios praktikos griežtai nesmerkė.
„Žiniasklaida iš tiesų yra specifinė sritis, kartais reikia skelbti žinias tokioje žiniasklaidoje, kuri geriausiai pasiektų arba kurį nors regioną, arba specifines grupes. Tad ne visada konkursas yra efektyviausias būdas“, – kalbėjo jis.
BNS praėjusią savaitę paskelbė, kad Seimo Antikorupcijos komisijos duomenimis, Žemės ūkio ir kai kurios kitos ministerijos pastaraisiais metais išleido milijonus litų įvairioms prekėms ir paslaugoms pirkti neskelbiamų derybų būdu, kai perkama iš vieno konkretaus šaltinio.
Premjeras ketvirtadienį dėstė, kad tik gavęs Antikorupcijos komisijos medžiagą galėtų daryti apibendrinimus ir žiūrėti, kaip reikėtų keisti viešųjų pirkimų taisykles.
Komisijos surinkta medžiaga rodo, kad neskelbiamos derybos vyko daugelyje ministerijų, tačiau keliose iš jų toks pirkimo būdas sukėlė įtarimų.
Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas BNS sakė, kad pirkimas neskelbiamų derybų būdu yra pernelyg paplitęs ir juo piktnaudžiaujama. Jis tvirtino, kad Viešųjų pirkimų tarnyba tokius atvejus nagrinėja itin kruopščiai.
BNS turimi dokumentai rodo, kad Žemės ūkio ministerija 2009–2010 metais neskelbiamų derybų būdu vykdė 19 pirkimų. Neskelbiamų derybų būdu pirkimus vykdė ir kitos ministerijos: Aplinkos, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo, Užsienio reikalų.