„Tikrai svarstysime (pareiškimą – BNS) labai atsargiai ir labai atidžiai (...) Jeigu yra žmogaus pareiškimas, visada turi jį svarstyti, bet kokį pareiškimą“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas.
Jis teigė nesiimąs vertinti žurnalistinės provokacijos ir žurnalistų etikos, tačiau aišku, kad frakcija dėl S.Stomos elgesio turės atlikti išsamų objektyvų tyrimą. Mat per televiziją parodyta ne visa, o iškarpyta slapta nufilmuota medžiaga, kaip Seimo narys bendravo su darbo ieškančia jauna mergina.
„Manau, jog reikėtų, kad būtų objektyviai susipažinta su visa medžiaga, nes skaitant publikacijas, matyti, kad tai yra atskiri epizodai. Tikrai nesiimu vertinti iš anksto, kokie gali būti sprendimai“, – kalbėjo A.Kubilius.
„Tačiau tokiais atvejais didžiausias teisėjas žmogus turi būti pats sau“, – pabrėžė jis.
Paklaustas, ar S.Stoma turėtų atsisakyti parlamentaro mandato, kaip siūlo Seimo etikos sargų vadas Algimantas Salamakinas, premjeras teigė, kad turi būti svarstomi visi variantai.
S.Stomos elgesį ketina svarstyti ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Pramoginė televizijos laida šią savaitę parodė slapta filmuotą medžiagą, iš kurios galima suprasti, jog jauną merginą, su kuria susipažino internete, Seimo narys žada įdarbinti padėjėja, tačiau prieš tai siūlė jai nuvažiuoti prie jūros savaitgaliui „bandomajam laikotarpiui“.
TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma pranešė pavedęs S.Stomos elgesį įvertinti frakcijos etikos sargams.
„Seimo nario S.Stomos elgesys turi būti įvertintas, tačiau, prieš skelbiant verdiktą, reikia išsiaiškinti aplinkybes. Etikos komisijai pavedžiau tą padaryti. Įvertinus situaciją, bus galima spręsti ir apie būsimas sankcijas“, – TS-LKD frakcijos pranešime cituojamas J.Razma.
Pasak J.Razmos, jei po tyrimo išaiškėtų, kad slapta nufilmuota ir reportažuose pateikta informacija apie S.Stomos veiksmus iš esmės atitinka tikrovę, tektų konstatuoti, kad tokiu būdu Seimo narys pažemino savo ir Seimo vardą.
„Tokiu atveju, tikimės, Seimo narys garbingai prisiims atsakomybę“, – sako J.Razma
Pats S.Stoma teigia, kad kalbos apie įdarbinimą buvo išprovokuotos, taip pat tvirtino ketinantis televizininkus paduoti į teismą.
„Ruošiu kreipimąsi į teismą, nes buvo peržengtos ribos, kada galimas ir ne slaptas sekimas, pokalbių įrašymas. Nors politikas ir viešas asmuo, tačiau jis irgi turi teisę į asmeninį gyvenimą, ir šioje erdvėje sekimas galimas, jei daromas nusikaltimas, o šiuo atveju nebuvo jokio nusižengimo nei teisės, nei moralės požiūriu, buvo kalbama apie rimtus jausmus, jei jie tokie atsirastų“, – sakė Seimo narys.
Jis taip pat tvirtino, kad pateikus neiškarpytus pokalbius būtų matyti, jog jis merginai nežadėjęs jos įdarbinti, o pokalbis šia tema buvo išprovokuotas.
Kiekvienas Seimo narys turi teisę samdyti tris apmokamus padėjėjus.