„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 07 12

Anglijoje verslą įkūrusi emigrantė Agnė Milukaitė: „Lietuviai moka dalintis“

Startuolį „Cycleland“ Oksforde įkūrusi 27-erių Agnė Milukaitė verslininke savęs nevadina. Mokslus JAV bei prestižiniu laikomame Oksfordo universitete baigusi lietuvė siūlo žmonėms dalintis savo dviračiais, kad ir kuriame pasaulio kampelyje jie bebūtų. Jauna moteris tiki dalinimosi ekonomika ir tvirtina pirmiausia norinti padėti žmonėms keliauti, o apie pelną galvosianti vėliau.

Šiuo metu dirbu iš idėjos, negaunu jokio pelno. Kol kas tai darau tik todėl, kad tikiu pačia idėja. 

– Kaip manote, ar dalinimosi idėja ilgainiui jums atneš pelno?

– Šiuo metu dirbu iš idėjos, negaunu jokio pelno. Kol kas tai darau tik todėl, kad tikiu pačia idėja. Tikiuosi, kad ateityje gausiu iš šios veiklos pelno ir galėsiu susikoncentruoti būtent į šį verslą bei išgyventi iš jo.

– Kas, jūsų nuomone, svarbiausia pradedant kurti nuosavą verslą Jungtinėje Karalystėje?

– Čia yra labai daug skirtingų verslų ir sunku įvardinti visiems tinkamus dalykus. Manau, kad svarbiausia pradedant savo verslą turėti ryžto ir pasitikėti savimi. Nepaisyti sunkumų, kurių tikrai bus ir daug.

Reikėtų būti smalsiam, nebijoti prašyti pagalbos, nes mes nė vienas nežinome visko. Svarbu būti tarp žmonių, tikinčių tavo idėja ir galinčių palaikyti. Reikia turėti žmonių, kurių užduodami klausimai skatintų tobulėti ir patį įkūrėją. Kiekvienam verslininkui patarčiau susikurti malonią ir teigiamą aplinką.

– Kas dažniausiai naudojasi jūsų svetainės paslaugomis?

– Svetainė veikia tik mėnesį, tad meluočiau sakydama, kad aplankė staigi sėkmė. Šiuo metu mano pagrindiniai klientai – draugai ir giminės, už ką aš jiems labai dėkoju.

Pradėjau prašydama paramos iš artimos aplinkos žmonių, tad jiems dalintis dviračiais smagu, be to, dauguma pažįsta vieni kitus, tad pasitiki. Viena draugė nusprendė išnuomoti dviračius savo šeimai ir draugams, kurie atvyks jos aplankyti, mat nori pasivažinėti su jais, tačiau turi tik vieną dviratį.

– Ar dviratį, naudojantis „Cycleland“, išsinuomoti galima tik Oksforde?

– Pirma idėja buvo dalintis tik Oksforde, tačiau pradėjus dirbti teko viską pergalvoti. Šis miestas – labai globalus, į jį žmonės atvyksta iš viso pasaulio kampelių. Tai ir yra žmonės, kuriems galiu padėti. Pavyzdžiui, jei iš Lietuvos kas nors atvyksta studijuoti ar dirbti, jis gali čia išsinuomoti dviratį, tačiau kitas svetainės vartotojas, būdamas Lietuvoje, gali kreiptis į jį ir paprašyti paskolinti savo dviratį. Tad iš esmės, prisijungti prie svetainės galima gyvenant bet kur.

Galbūt yra taip, kad pažįstamų emigrantų žmonės nesikrato ir neapykantos jiems nejaučia, pyksta tik bendrai ant „tų kitų“, visų „blogųjų“ emigrantų? 

– Sukurti naują projektą reikia daug laiko ir atsidavimo, kuris atsiperka negreit. Koks jūsų pagrindinis pajamų šaltinis?

– Dirbdama Kalifornijoje startuolių įmonėje išmokau vertingą pamoką – būti išradinga. Supratau, kad reikia išnaudoti viską, ką turiu, su kuo mažiau išlaidų. Taip elgiasi bene visi pradedantys verslininkai.

Galiu pasakyti, kad tebegyvenu kaip studentė, turiu kambario draugų. Kol kas gyvenu iš santaupų, taupau ir visą savo laiką atiduodu „Cycleland“. Šiuo metu neturiu pajamų šaltinio. Šią vasarą nutariau atsisakyti kitokio darbo ir atiduoti visą save svetainei. Po vasaros įvertinsiu, ką pavyko nuveikti, ir spręsiu, ko griebtis toliau. Manau, kad viskas bus gerai ir labai nesijaudinu.

– Kaip iš dalinimosi verslo uždirbami pinigai?

– Yra labai daug įvairių būdų: galima pardavinėti reklamą svetainėje, įvesti vartotojo mokestį, siūlyti aukoti įmonei ar skirti savo mokesčių dalį. Svarbu, kad vartotojams patiktų idėja ir jie norėtų naudotis šia paslauga.

Dabar koncentruojuosi ne į ateitį ir svarstymą, kaip bei kiek aš uždirbsiu. Man svarbu svetainę padaryti geresnę, ištobulinti pačią idėją, pasirūpinti vartotojais, galiausiai, apdrausti dviračius, kad keičiantis jais žmonėms nereikėtų tuo rūpintis. Noriu užsitarnauti žmonių pasitikėjimą šiuo projektu. O pinigų, tikiu, uždirbsiu ateityje.

– Kiek metų jau nebegyvenate Lietuvoje?

– Šią vasarą bus dešimt. Gal jau kiek per ilgai.

– Nesvarstėte panašios svetainės įkurti Lietuvoje?

– Mano idėja buvo pradėti veiklą Oksforde, tačiau plečiantis įtraukti ir kitas vietas. Šią vasarą mėnesiui vyksiu į Lietuvą ir patyrinėsiu situaciją ten. Įdomu, ar žmones domintų tokia paslauga, ar jie apskritai suprastų, kaip ji veikia.

Manau, kad Lietuva puikiai tinkama tokiam projektui. Šalis tobulai tinka važinėjimuisi dviračiais. Pavyzdžiui, pajūryje vasarą. Taip pat atstumai nėra dideli, tad beveik visur gali paprasčiausiai numinti ir didelių kalnų nėra. Labai tikiuosi, kad lietuviams patiks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“