Socialiniame tinkle „Facebook“ antradienio vakare A.Guoga parašė, kad E.Masiulis jau pralošė moralinę bylą.
„Pasaka naiviems. Ne veltui sakoma – tyla yra gera byla. Dabar mažų mažiausiai pralošta moralinė byla, nesulaukus teismo proceso.
Jeigu istorija kažkokiu stebuklingu būdu pasitvirtintų, tai – juk absoliutus interesų konfliktas skolintis iš ilgamečio partijos rėmėjo, verslininko. Švaraus veikimo – nulis.
Turim viltį, kad pareigūnai kuo greičiau baigs procesą ir sulauksime greitų teismo išvadų. Pasitikiu STT 100 %. Manau, jiems sunku. Lietuvai purvo per daug, reiks daug dirbti, kad išsivalytume“, – socialiniame tinkle rašė A.Guoga.
Platesnio europarlamentaro komentaro apie E.Masiulio gynybinę versiją 15min gauti kol kas nepavyko.
E.Masiulis antradienį vakare pateikė savo versiją esą iš R.Kurlianskio ėmė ne kyšį, o 90 tūkst. eurų paskolą ir dėl jos neva pasirašė paskolos raštelį.
Prokuratūros teigimu, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad E.Masiulis, būdamas valstybės tarnautoju – Seimo nariu, parlamentinės politinės partijos pirmininku ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūnu, „MG Baltic“ koncerno atstovui Raimondui Kurlianskiui už tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus pažadėjo, susitarė priimti ir savo bei kitų naudai priėmė 106 000 eurų kyšį – ši suma 11 kartų viršija teisės aktuose nurodytą didelės vertės kyšio (250 MGL arba šiuo metu 9415 eurų) dydį.
Pranešime apie įtarimą taip pat nurodoma, kad turimais duomenimis įtariamasis galimai yra žadėjęs veikti dėl šių naudingų koncernui sprendimų pats bei paveikti tai daryti kitus asmenis.
Įtarimas dėl neteisėto praturtėjimo pareikštas atsižvelgiant į tai, kad atliktos kratos metu E. Masiulio namuose buvo rasta didelė pinigų suma – apie 250 000 eurų, kuri, kaip įtariama šiuo metu, negalėjo būti įgyta teisėtai.
E.Masiuliui buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Sulaukęs įtarimų E.Masiulis pats atsisakė Seimo nario mandato ir sustabdė savo narystę Liberalų sąjūdyje.