Beveik 150 ha plote ganosi šimtai elnių ir danielių. Voljeruose laikama meška, meškėnai, šernai. Aptvare ganosi arkliai, šernai, stumbrai. Šalia – pabaigtas statyti restoranas „Gamtos perlai“, įrenginėjama vaikų žaidimų aikštelė. Toks vaizdas ketvirtadienio popietę atsivėrė į pajūrį posėdžiauti atvykusiems Seimo nariams.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Antanas Bosas |
A. Boso elnynu, 1995-aisiais įsteigtame Pajūrio regioniniame parke, susidomėta po to, kai viešoje erdvėje pasklido žinia, kad 2,5 metrų aukščio tvora pastatyta nelegaliai, nelegaliai įrengta ir skerdykla elnyno teritorijoje.
Abejonių Seimo nariams sukėlė ir 1995-aisiais pasirašytas tuomečio Aplinkos ministro pasirašytas leidimas vystyti tokią veiklą Pajūrio regioniniame parke. Anot Seimo narės Agnės Bilotaitės, dokumentas kelia tam tikrų abejonių, ant jo nėra ministerijos rekvizitų. Bus prašoma prokurorų ir specialiųjų tyrimų tarnybos ištirti šį dokumentą.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Į susitikimą atėjo ir piketuotojai. |
Anot komisijos pirmininko Ligito Kernagio, jei elnynas būtų privačioje teritorijoje, beliktų juo tik grožėtis, tačiau dabar, kai žemė valstybės, bet kokios abejonės turi būti išsklaidytos.
Tuo tarpu A.Bosas piktinosi, kad jo elnynas Karklėje prisimenamas visuomet, kai tik artėja rinkimai. Pats iš aktyvios politikos pasitraukęs verslininkas tikino, kad per metus jo bendrovė „Aglaura“ žemės nuomos sumoka 31 tūkst. Lt. Iš valstybės jis išsinuomojęs apie 68 ha žemės. Nuo 1995-ųjų jis jau investavęs apie 6 mln. Lt. Rugpjūčio 1-ąją ketina atverti restoraną su viešbučiu „Gamtos perlai“, kur bus galima paragauti žvėrienos.
„Viskas teisėta ir su visais parašais, leidimai visi. Kai tik prasideda naujas rinkimų sezonas, žmonės nori papolitikuoti. Nežinau, ką čia duoti į teismą, kad gaišinamas laikas“, – pyko A.Bosas. Iš pradžių jis žadėjo į teritoriją neįsileisti žurnalistų, tačiau galop aprodė visą teritoriją ir vykdomas statybas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Elnias |
Anot Pajūrio regioninio parko direktoriaus Dariaus Niciaus, negalima atsakyti tiksliai, leidžiama, ar ne tokia veikla parke. Pagal tuo metu galiojusius teisės aktus saugomose teritorijose buvo draudžiama steigti žvėrininkystės ūkius, kurie darkytų kraštovaizdį. Lieka neaiški sąvoka „darkymas“. Dalyje dabartinio elnyno sovietmečiu buvo karinis poligonas. Dar išlikę takeliai. Anot Kretingos miškų urėdo Antano Baranausko, teritorija buvo pelkėta, tikras šabakštynas. Miško statusas jai suteiktas taip pat neseniai. „Abejoju, ar į tokią vietą, kokia ji buvo anksčiau būtų veržęsi poilsiautojai. Tikrai ne. Čia ne pušelės, ne smėlis, ne pajūris“, – aiškino jis.
A.Bosas, kritikuotas, kad į elnyną valstybinėje žemėje negali patekti kiekvienas smalsuolis, teigė, kad teritorija užtverta saugumo sumetimais. Jis priminė skaudų atvejį, kai elnias sunkiai sužeidė žymų chirurgą Rimantą Benetį. „Elnias atrodo taikus gyvūnas, tačiau gyvūnas yra gyvūnas, niekada nežinosi, jas jam šaus į galvą“, – teigė A.Bosas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Antano Boso elnyne galima išvysti ir stumbrų. |