Pasak direktoriaus pavaduotojos B.Šarakauskienės, kaip darbuotojams bus atlikti tyrimai, dar nėra aišku. Esą, skirtingai nei „Senevitoje“, kur tyrimai buvo atlikti pačioje įmonėje, pensionato personalui siūloma skambinti 1808 ir registruotis į Vilniuje esančius mobiliuosius patikros punktus.
Pasak B.Šarakauskienės, toks sprendimas yra ypač nepatogus, mat daugelis žmonių gyvena Nemenčinėje arba jos apylinkėse ir neturi savo transporto.
Visi 100 proc. yra rizikos grupėje.
„(...) Vykti į patikros punktus būtų labai didžiulis nepatogumas ir tikrai labai nepriimtina. Labai norėtume, kadangi bus per 150 darbuotojų, tirtis vietoje“, – sakė ji.
Pasak B.Šarakauskienės, faktas, kad didžioji dalis darbuotojų gyvena izoliuotame miestelyje, yra neraminantis. Jeigu koronavirusu susirgtų bent vienas asmuo ir įneštų jį į įstaigos vidų, infekcija padarytų labai daug žalos.
Mat, B.Šarakauskienės teigimu, visi pensionato gyventojai yra senyvo amžiaus, turintys lėtinių ligų, dauguma jų nevaikšto.
„Visi 100 proc. yra rizikos grupėje“, – tikino direktoriaus pavaduotoja.
Visgi yra ir gerų naujienų, teigia B.Šarakauskienė. Paaiškėjo, kad šešių saviizoliacijoje esančių pensionato darbuotojų kontaktų iš „Vilnikos“ tyrimai dėl infekcijos yra neigiami. Vadinasi, didelė tikimybė, kad neserga ir Antaviliuose dirbantys asmenys.
„Mes labai džiaugiamės, labai džiugi žinutė“, – 15min pasakojo ji.
Tai nėra vienintelės geros naujienos iš Nemenčinės. Miestelio slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, ištyrus visus darbuotojus ir pacientus, paaiškėjo, kad daugiau koronaviruso susirgimų neužfiksuota. Vienintelė juo apsirgusi yra įstaigos slaugytoja, apie kurią buvo pranešta penktadienį. Tą 15min patvirtino vyr. gydytojo pavaduotoja Reda Aučinienė.
Nemenčinė izoliuota nuo praėjusios savaitės Vyriausybės sprendimu. To imtis nuspręstą dėl didelio susirgimų skaičiaus ir pranešimų apie nepaisomą saviizoliaciją.
Antavilių pensionate prižiūrimi yra 292 asmenys.