ISTORIJOS PRADŽIA: Kosove apšaudymo metu žuvo Lietuvos muitinės pareigūnas
Kaip praneša „Anykšta“, A.Šenavičius palaidotas penktadienį, naujose Anykščių kapinėse. Iš kultūros centro muitininkai karstą išnešė 12 valandą.
Anykštėnų Eglės Vilkončiūtės-Šenavičienės ir Stasio Šenavičiaus sūnus, amžino poilsio atgulė šalia prieš dešimt metų mirusio savo tėvo.
Į paskutinę kelionę A.Šenavičius buvo palydėtos Anykščių šv. Mato bažnyčios kunigo Nerijaus Papirčio grojant kariuomenės orkestrui. Velionio karstas buvo uždengtas Lietuvos Respublikos vėliava. Iki katafalko buvo išrikiuota muitinės ir kariuomenės garbės palyda.
Palydėti A.Šenavičiaus susirinko gausus anykštėnų būrys, policija miesto centre buvo sustabdžiusi eismą.
Velionio A. Šenavičiaus artimiesiems – žmonai Vaidai ir trylikamečiams jų sūnums dvyniams, motinai ir kitiems artimiesiems užuojautą ketvirtadienį pareiškė į Anykščius atvykęs LR Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Prie karsto „Geležinio vilko“ kariai padėjo valstybės vadovų vainikus.
Šv. Mišias ketvirtadienį Anykščių bažnyčioje už žuvusįjį aukojo Panevėžio vyskupas ordinaras J. E. Lionginas Virbalas.
Tai pirmosios valstybinės laidotuvės Anykščiuose.
Parskraidintas į Šiaulius
Pareigūno kūną į Lietuvą parskraidino Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) lėktuvas C-27J „Spartan“. Lėktuvas nusileido rugsėjo 25 d., apie 19 val. KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose.
A. Šenavičius į misiją Kosove išvyko pernai savo noru. Muitinėje jis dirbo nuo 2000 metų.
Lietuvio mirtimi pasibaigusio išpuolio metu sužeisti dar du asmenys.
A.Šenavičiaus motina – Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos direktoriaus Arūno Vilkončiaus sesuo Eglė Vilkončiūtė-Šenavičienė, o tėvas Stasys Šenavičius dirbo vyresniuoju kapitono padėjėju ir kapitonu užsienio kompanijų laivuose.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tarptautinėse misijose žuvę Lietuvos kariai