Tauragės M.Mažvydo pagrindinėje mokykloje virėja dirbusi 47 metų Daiva Ivaškienė ligos simptomus pajuto darbe kovo 28 dieną. Apkūniai moteriai tą dieną pradėjo skaudėti pilvą.
R.Ivaška žmoną iškart nuvežė į Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą. Terapijos skyriaus bendrosios praktikos gydytoja Toma Geštautaitė po apžiūros pacientei paskyrė lašelinę ir išleido namo.
„Šeimos gydytoja nepasakė, kuo serga mano žmona, nepaaiškino, ar reikia atlikti kokius nors tyrimus. Daiva karščiavo, kraujo tyrimas buvo blogas, bet ją vis tiek išsiuntė namo”, – apie pirmąjį apsilankymą poliklinikoje pasakojo R.Ivaška.
Pilvo skausmas tauragiškei paaštrėjo, todėl kitą rytą sutuoktinis ją nuvežė pas savo šeimos gydytoją Gediminą Jancevičių.
Ligonei pilvą ultragarsu tyręs gydytojas echoskopuotojas Saulius Jančys paklausė, ar ji nėščia.
„Gydytojas sakė įtariantis ektopinį nėštumą, tai yra pastojimą ne vietoje, ir liepė žmonai apsilankyti pas ginekologą”, – teigė R.Ivaška.
Ligoninėje D.Ivaškienę gydęs irgi ilgametę darbo patirtį turintis chirurgijos skyriaus vedėjas Antanas Sakalauskas nuramino R.Ivašką, kad kasos uždegimu serganti jo žmona pasveiks.
Kitą dieną moteriai jau sutriko širdies veikla.
„Reanimacijos skyriaus medikų prašiau žmoną vežti į Klaipėdos ligoninę, tačiau išgirdau, kad nėra ko jaudintis: esą tyrimai pagerėjo, o medicinos įranga – tokia pati kaip ir kitose ligoninėse. Aš išėjau namo, o po valandos sužinojau apie žmonos mirtį. Medikai vėliau sakė, kad žmona mirė sėsdama ant basono. Tačiau ligoninėje dirbantis mano giminaitis sužinojo, kad ji mirė vežama atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimo”, – kalbėjo žmonos, su kuria gyveno 27 metus, netekęs R.Ivaška.
Pagrindine mirties priežastimi nurodytas ūminis apendicitas su perforacija, o tarpine mirties priežastimi – totalinis pūlingas perionitas.
„Ūminio apendicito atveju skauda dešinę pilvo sritį, netipiniai apendicito simptomai apima skausmą bet kurioje kitoje pilvo vietoje, o ši ligonė skundėsi skausmu po kairiuoju šonkauliu. Ją konsultavę profesionalūs gydytojai tikrai neturėjo galimybės nustatyti apendicito diagnozės. Medicinoje pasitaiko ir tokių atvejų”, – „Lietuvos rytui” aiškino viena gydytoja.