Komisijų surinktoje medžiagoje nustatyta, kad A.Sacharukas sausio mėnesį plenarinių Seimo posėdžių metu 11 kartų balsavo už L.Karalių su šio parlamentaro balsavimo kortele. Šiais epizodais A.Sacharukas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Taip pat preliminariose išvadose siūloma prielaida, kad A.Sacharukas ir L.Karalius galimai iš anksto buvo susitarę, jog pirmasis per balsavimus „pridengs“ antrąjį jo kelionės metu.
Komisijų nariai dar turės apsispręsti dėl išvadų punkto, kuriuo bus įvertinta, ar A.Sacharukas melavo, slėpdamas, kur L.Karalius buvo balsavimo metu. Be to, nutarti, ar perduoti parlamentinio tyrimo metu surinktą medžiagą Generalinei prokuratūrai, kad ši pradėtų savo tyrimą.
„Nuo teksto nepriklauso, priklauso nuo politinės situacijos. Tekstas toks pats, kaip Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, tik dar švelnesnis“, – „15min“ sakė A.Sacharukas, paklaustas, ką dėl savo likimo prognozuoja perskaitęs gautą dokumentą.
L.Karalius žiniasklaidai atsisakė komentuoti gautas išvadas iki trečiadienio, kai komisijų nariai balsuodami turės apsispręsti, ar surinko pakankamai įrodymų ir faktų, jog minėti du Seimo nariai nusipelno apkaltos būdu būti pašalinti iš Seimo.
Ar komisijos nuspręs, kad Krikščionių partijos atstovai nusipelnė būti pašalinti iš Seimo, paaiškės trečiadienio įvykus balsavimui. Jeigu verdiktas bus neigiamos parlamentarams, Seimas balsuos dėl išvadų. Jeigu jos bus patvirtintos, bus kreipiamasi į Konstitucinį Teismą, kad šis išsakytų savo nuomonę. Šiam priėmus sprendimą, kad apkaltos procesas turi būti tęsiamas, dėl to dar kartą balsuos Seimas. A.Sacharukas ir L.Karalius neteks mandatų, jei už jų pašalinimą balsuos bent 85 parlamentarai.