Anot K.Mažeikos, pareigų vadovas netenka po komisijos vertinimo. Komisijos įvertinimo V.Laukys anksčiau pasiprašė pats. Po jo žadėjo nuspręsti, ką daryti, nes ministras jį trauktis į žemesnes pareigas ragino jau kurį laiką.
„Jam siūloma užimti skyriaus vedėjo pareigas“, – pirmadienį spaudos konferencijoje teigė ministras.
Jei V.Laukys nesutiks su žemesnėmis pareigomis, anot ministro, yra daug išeičių.
„Mes to nevertinam, artimiausiu metu bus paskelbtas konkursas į vadovo pareigas“, – sakė jis.
K.Mažeika taip pat paskelbė priėmęs sprendimą atsisakyti komercinių medžioklės plotų.
„Įvertinus paskutinių metų pajamas – kiek buvo gauta pajamų, – manome, kad ta veikla, juolab kad nemažai neigiamo dėmesio sulaukė iš visuomenės pusės. Manome, kad valstybinių miškų urėdija turėtų labiau stiprinti kitas savo veiklos sritis, tai yra tiesiogines“, – sprendimą aiškino ministras.
Anot K.Mažeikos, šiuo metu yra apie 15 komercinės medžioklės plotų.
Valstybinių miškų urėdija, anot jo, pernai iš šios veiklos gavo 65 tūkst. eurų pajamų.
Ministras teigė, kad pajamos, gautos už valstybinių komercinių medžioklės plotų pardavimą, bus skirtos stiprinti medžioklės kontrolę.
Sausio pradžioje paaiškėjus, kad „valstietis“ Jonas Slapšinskas per varyminę komercinę medžioklę nušovė saugomą gyvūną – stumbrą, kilo didelis skandalas. Šios istorijos pabaigos dar nematyti, mat ją aiškinasi ne tik aplinkosaugininkai, bet ir teisėsauga.
Vasario pabaigoje Seimo Aplinkos apsaugos komitete paaiškėjo keistų dalykų. Pavyzdžiui, į įvykio vietą nebuvo iškviesta policija, o tai reiškia, kad medžiotojo blaivumas liko nepatikrintas.
Maža to, kažkur dingo išpjauti stumbrės viduriai ir gyvūną pražudžiusi kulka. Plačiau apie tai skaitykite čia.
AAD dėl į įvykio vietą vykusių savo darbuotojų yra kreipusis į teisėsaugą. Aiškinamasi, ar jie nepadėjo užglaistyti kai kurių dalykų.
Kritikos AAD ir jo vadovas susilaukė po „Ekologistikos“ gaisro Alytuje ir „Grigeo Klaipėda“ galimos taršos į Kuršių marias skandalų.