„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 06 19

Aplinkos ministerija: gaisras Londono daugiabutyje netapo paskata tikrinti pastatų saugumą

Specialios komisijos inicijuotame nemokamame tyrime dėl pastatų fasaduose sumontuotų aliuminio kompozito plokščių atitikties gaisrinės saugos reikalavimams sutiko dalyvauti ne visi, kuriems ši galimybė buvo siūlyta, antradienį pranešė Aplinkos ministerija. Esą gaisras „Grenfell Tower“ pastate Londone nebuvo pakankamu akstinu pasitikrinti pastatų saugumą.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pristatė naujai pastatytų ar atnaujintų pastatų fasado degumo atitikties gaisrinės saugos reikalavimo tyrimus.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pristatė naujai pastatytų ar atnaujintų pastatų fasado degumo atitikties gaisrinės saugos reikalavimo tyrimus. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Viena pagrindinių minėto gaisro, kuro metu žuvo 71 asmuo, priežasčių – šio daugiaaukščio namo renovacijoje naudota fasado apdailos plokštė „Reynobond PE“.

Siekiant išsiaiškinti Lietuvos pastatų fasaduose naudojamų medžiagų tinkamumą ir analogiško gaisro tikimybes, speciali komisija atrinko 15 pastatų, kurių savininkams ar valdytojams buvo pasiūlyta atlikti pirminius bandymus jų degumo klasei nustatyti.

Į atrinktų pastatų sąrašą pateko gyvenamosios, sveikatos priežiūros, administracinės, mokymo, prekybos ir kitos paskirties pastatai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pristatė naujai pastatytų ar atnaujintų pastatų fasado degumo atitikties gaisrinės saugos reikalavimo tyrimus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pristatė naujai pastatytų ar atnaujintų pastatų fasado degumo atitikties gaisrinės saugos reikalavimo tyrimus.

„Siūloma palankia galimybe įsitikinti pastato fasado atitiktį degumo reikalavimams sutiko pasinaudoti ne visi: dalyvauti tyrime sutiko 9 pastatų valdytojai ar savininkai, 3 iš jų – tik su papildomomis sąlygomis. Likusių 6 pastatų valdytojai ar savininkai galutinio atsakymo nepateikė arba nesutiko su Komisijos pateiktais siūlymais. Pažymėtina, kad dauguma sutikusiųjų – viešojo sektoriaus subjektai“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Anot Aplinkos ministerijos, nuo pirmųjų 6 pastatų yra nuimti ir pirminiams degumo bandymams atlikti Gaisrinių tyrimų centrui perduoti aliuminio kompozito plokštės bandiniai.

Ministerija tyrimų rezultatų neskelbia, tikina, kad „jie bus pateikti tik turint apibendrintą informaciją, ją išanalizavus bus sprendžiama dėl poreikio atlikti išsamesnį vertinimą, o, esant poreikiui, ir dėl teisės aktų pakeitimų“.

Specialią komisiją sudaro Aplinkos ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie AM, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai.

Panašų tyrimą anksčiau yra atlikusi ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas su VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra. Tyrimo duomenimis, patikrinus visus šiuo metu atnaujinamus daugiabučius su ventiliuojamu fasadu nebuvo nustatytas nė vienas atvejis, jog renovacijos metu daugiabučio apdailai būtų naudojamos „Reynobond PE“ ar kitų gamintojų aliuminio kompozito plokštės.

Tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad tokio medžiagiškumo fasado apdailos plokštės, kokios buvo panaudotos atnaujinant „Grenfell Tower“ pastatą, Lietuvoje jau atnaujintuose daugiabučiuose namuose naudotos tebuvo kartą iš visų 1700 modernizuotų daugiabučių. Šis pastatas įtrauktas į minėtą 15 pastatų sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“