2018 02 09

Aplinkos ministerija įspėja, kad lipti ant Kuršių ir Kauno marių – pavojinga

Kai kurių vandens telkinių ledas yra pavojingai plonas ir žvejai turėtų imtis ypatingų saugumo priemonių, ypač grėsminga padėtis – Kuršių mariose, teigia Aplinkos ministerija.
Nidos prieplauka žiemą
Nidos prieplauka žiemą / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šiuo metu Lietuvos ežerų ir tvenkinių ledas yra 16–18 centimetrų storio ir yra saugus. Išimtis – Tauragnų ežeras, ant jo susiformavo tik 8 centimetrų storio ledas ir yra properšų, bei Dusios ežeras, kur du trečdaliai paviršiaus dar visiškai neužšalę.

Anot pranešimo, Kuršių marios užšalo, tačiau jose ledas sudarytas iš tarpusavyje sušalusių dreifuojančio ledo lyčių. Ledo dangos storis čia tėra 4–7 centimetrai, ji padengta 10–14 centimetrų storio sniego sluoksniu, todėl nestorėja. Tarpai tarp ledo lyčių lengvai perskrodžiami vienu peikenos kirčiu, taigi, Kuršių marių ledas labai pavojingas.

Kauno mariose tik priekrantėje ledas yra 8–10 centimetrų storio, toliau nuo kranto – pavojingai plonas. Dalyje ties Kruonio HAE šiame vandens telkinyje yra didelis neužšalęs plotas.

Tik storesnis kaip 7 centimetrų ledas laikomas tvirtu. Tam, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jis turi būti ne plonesnis kaip 12 centimetrų. Tvirtas ledas būna mėlyno arba žalio atspalvio. Jeigu jis yra matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio, jis – netvirtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis