Pasak ministro, nors šiuo metu sąvartyno plėsti neketinama, neatmetama galimybė, kad tai gali įvykti ateityje. Tačiau esą prieš to imantis, būtų išnagrinėtos žmonių pastabos ir įvertintos pasekmės.
„Jokių sprendimų kol kas nėra priimtų, ir jeigu tokie ir būtų priimti, tai nebent naudojant naujausias technologijas ir atsižvelgiant į gyventojų pastabas. (...) Išplėtimas bet kokiu atveju labai atidžiai neįvertinus visų galimų pasekmių, tikrai nebus daromas, o pasakyti, kad jis nebus daromas 100 procentų, aš irgi nesiryžčiau“, – po Vyriausybės pasitarimo kalbėjo G.Kazlauskas.
Ministras atkreipia dėmesį, kad apie sąvartyno uždarymą negali būti nė kalbos.
„Uždarymo to, kas dabar egzistuoja, tikrai jokio greito būti negali – (...) tokiu atveju Vilnius paskęstų šiukšlėse“, – teigia jis.
Anot G.Kazlausko, dėl sąvartyno sulaukiama daug gyventojų nusiskundimų. Ministro teigimu, skundai atidžiai nagrinėjami, kontroliuojamas sąvartyną eksploatuojantis Vilniaus regioninis atliekų tvarkymo centras, sąvartyne įrengtos naujos technologijos – įdiegta besikaupiančių biodujų deginimo sistema, atidarytas aplinkkelis.
Iniciatyvinė grupė „Elektrėnai – ne Vilniaus sąvartynas“ savo pranešime teigia raginanti pareigūnus spręsti Vilniaus komunalinių atliekų utilizavimo klausimą ir mažinti taršą sąvartynuose.
Aplinkos ministrui G.Kazlauskui ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriui Rolandui Masilevičiui pirmadienį teikiama 3000 gyventojų parašų su raginimu imtis darbo.
Vėliau akcijos „Šiukšlės grįžta namo“ dalyviai ketina lankytis Prezidentūroje ir šalies vadovės Dalios Grybauskaitės patarėjui Nerijui Udrėnui įteikti „Smarvės žurnalą“, kuriame Elektrėnų gyventojai kiekvieną dieną fiksuoja Kazokiškių sąvartyno skleidžiamą dvoką.
Akcijos dalyviai aukščiausius šalies pareigūnus ragina imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų sumažintas į Kazokiškes plūstančių Vilniaus atliekų srautas, visų pirma – sostinėje įkurti modernią komunalinių atliekų deginimo jėgainę.