„Bendra avarijos padarytos žalos suma yra 114 tūkst. 277 litai, iš kurių už miško paklotės suniokojimą – 55 tūkst. 250 litų, ir už aplinkos taršą dumblu – 59 tūkst. 27 litai“, – BNS sakė Vilniaus regioninio aplinkos apsaugos departamento (RAAD) vadovas Rolandas Masilevičius.
Ieškinys dėl žalos gamtai pateiktas sąvartyno uždarymo darbų rangovui – bendrovei „Kamesta“.
„Mes ieškinį už padarytą žalą pateikėme darbą vykdžiusiai kompanijai, o ji mus informavo, kad veikla yra drausta nuo galimos taršos, tad, matyt, pagrindinė veikla bus su draudimo kompanija“, – BNS sakė R.Masilevičius.
Aplinkos ministerijos atstovo Tomo Beržinsko teigimu, dar tebevyksta avarijos sąvartyne priežasčių tyrimas, jį kuruoja Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Kai bus baigtas šis tyrimas ir nustatyti kaltininkai, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, anot atstovo, tesės pažadą reikalauti asmeninės jų atsakomybės.
„Ministras šio pažado neišsižada, atsakomybės bus pareikalauta. Iškart, kai tik bus žinoma, iš ko reikalauti: sąvartyno uždarymo darbus kuruojančio Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centro, darbus atlikusio rangovo ar techninę priežiūrą vykdžiusių asmenų“, – teigiama Aplinkos apsaugos ministerijos atstovo BNS atsiųstame atsakyme.
Spalio 20-ąją Trakų rajone esančiame uždarytame Kariotiškių sąvartyne plyšus specialiai dumblą dengiančiai plėvelei, iš rezervuaro į aplinką ištekėjo apie 2 tūkst. kubinių metrų dumblo. Specialistų skaičiavimais, buvo užteršta 85 arų teritorija.
Vilniaus RAAD Trakų rajono agentūros vedėjas Zigmas Butvilas BNS antradienį sakė, jog po dviejų mėnesių avarijos vietoje išsiliejusio „dumblo dar truputį yra likę, bet nėra didelio pavojaus“.
Panaši avarija Kariotiškių sąvartyne įvyko ir sausį. Tąkart dumblą dengianti plėvelė prasmego, dalis dumblo taip pat pateko į aplinką.
Į rezervuarą šalia Kariotiškių sąvartyno dumblą bendrovė „Vilniaus vandenys“ vežė nuo 1987-ųjų iki 2007-ųjų. Ten buvo iškastas 12-14 metrų gylio baseinas ir užpildytas dumblu.