Pasak R.Tamašunienės, posėdžio metu Aplinkos ministerijai (AM) buvo paskirta atsakomybė išvežti atliekas iš Utenos rajono.
Iki vasario 7 dienos (AAD) turėtų pateikti sutvarkymo planą, o iki vasario 14-osios – suskaičiuoti, kiek tai kainuos Vyriausybei.
„Toks objektas ir toks pavojingas visuomenei bei gamtai negali būti“, – žurnalistams kalbėjo ministrė.
Visgi, ministrės įsitikinimu, dėl cheminių atliekų pavojaus aplinkai ekstremalios padėties skelbti būtinybės nėra.
VRM ministrė taip pat pažymėjo, kad iki vasario 14 dienos AM dar turėtų pateikti apibendrintą informaciją apie šalyje esančių įmonių, tvarkančių pavojingas atliekas, keliamą pavojų sveikatai ir aplinkai.
„Gauname signalų, kad įmonės tvarko pavojingas atliekas, dažniausiai paskui paskelbusios bankrotą ar kitaip netęsdamos veiklos palieka tas atliekas numestas savivaldybių teritorijose ir nepriimami sprendimai dėl tokių pavojingų objektų“, – sakė R.Tamašunienė.
Sausio pradžioje prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Dičiūnuose, Utenos rajone, esantis atliekų sandėlys yra aplinkosauginė „bomba“. Vėliau Aplinkos apsaugos departamentas pranešė apie įmonės „Ūrus ir Ko“ patalpose rastas netinkamai laikomas pavojingas atliekas.
Šiuo metu rengiamasi pavojingas atliekas sutvarkyti – valstybės valdoma bendrovė „Toksika“ vykdo identifikavimo ir kiekio nustatymo darbus, rašo BNS.
Savo ruožtu, teisėsauga prieš savaitę pradėjo tyrimą ir aiškinasi, ar Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento aplinkosaugininkai tinkamai vykdė savo pareigas.