Aplinkosaugininkai konfiskavo neteisėtai laikomą beždžionę ir pelėdą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė du neteisėtus laukinių gyvūnų laikymo atvejus: vienas asmuo Vilniuje Kaziuko mugėje turėjo į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktą paukštį – liepsnotąją pelėdą, kitas – Šalčininkų rajone sodybos aptvare laikė beždžionę, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Pelėda
Pelėda / Asmeninio archyvo nuotr.

Už neteisėtą laukinių gyvūnų laikymą asmenims skirtos administracinės baudos ir paimti laukiniai gyvūnai.

Kovo 9 d. Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai Kaziuko mugėje Vilniuje pastebėjo užsienio pilietį, besinešiojantį saugotiną paukštį – liepsnotąją pelėdą (lot. Tyto alba). Norint laikyti laukinius paukščius nelaisvėje, būtina turėti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą. Pelėdą mugėje nešiojęsis asmuo neturėjo tokio leidimo. Tokį pat atvejį pareigūnai yra nustatę ir praėjusių metų gruodį, kai asmuo, neturėdamas reikiamo leidimo nešiojosi pelėdą Vilniaus centre.

Asmeninio archyvo nuotr./Beždžionė
Asmeninio archyvo nuotr./Beždžionė

Po savaitės buvo išaiškintas dar vienas neteisėtas laukinio gyvūno laikymo atvejis. Departamentas gavęs pranešimą, kad Šalčininkų rajono Viktarinės kaime ūkininkas savo sodybos gyvenamosiose patalpose neteisėtai laiko beždžionę, pareigūnai kreipėsi į teismą dėl leidimo atlikti asmens gyvenamųjų patalpų apžiūrą.

Gavus teismo sprendimą patekti į asmens gyvenamąsias patalpas, kovo 14 d. patikrinta asmens sodyba, gyvenamosios patalpos ir teritorija. Šalia gyvenamojo namo įrengtame voljere, kuriame buvo laikomi jaučiai, avys, ožkos, danieliai, rasta beždžionė – makaka rezusas (lot. Macaca mulatta). Atkreipiame dėmesį, kad asmenims draudžiama nelaisvėje laikyti, veisti ir įsigyti laikymui nelaisvėje bet kokias beždžionių rūšis (lot. Primates).

Tiek beždžionėlė, tiek liepsnotoji pelėda buvo paimtos ir perduotos Laukinių gyvūnų globos centro specialistams, o įsiteisėjus priimtiems sprendimams administracinio nusižengimo byloje, centas perduos gyvūnus į naujus namus – mokslo ar mokymo institucijas (pvz., zoologijos sodą).

„Vis dar susiduriame su atvejais, kai su laukiniais gyvūnais elgiamasi tarsi su naminiais, neatsižvelgiant į jų fiziologinius poreikius, pvz., šiuo atveju šiltųjų kraštų gyvūnas, – beždžionėlė, buvo laikoma šaltuoju metų laiku lauko aptvare. Džiugu, kad visuomenė netoleruoja tokių veiksmų, apie tai praneša, ir mums vis dažniau pavyksta nustatyti šiuos pažeidimus“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Už neteisėtai laikomą laukinį gyvūną taikoma administracinė bauda nuo 60 iki 600 eurų ir laukinio gyvūno konfiskavimas.

Išsamesnę informaciją apie nustatytus reikalavimus nelaisvėje laikomiems laukiniams gyvūnams rasite Aplinkos apsaugos departamento specialistų parengtoje informacijoje – žiūrėkite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis