Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 08 29

Aplinkosaugininkai perspėja: gelbėdami sužeistą gyvūną galite užsidirbti baudą

Kelmės rajono gyventojai kreipėsi į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Kelmės rajono agentūrą ir perdavė sužalotą vištvanagi. Aplinkosaugininkai paukštį pervežė į Šiaulius.
Vanagas
Vanagas / Šiaulių aplinkosaugininkų nuotr.

ŠRAAD informuoja, kad Kelmės rajono Mickių kaimo gyventojai pranešė apie rastą sužeistą paukštį. Pasak gyventojų, jie kelias dienas stebėjo netoli pamiškės, palaukėje, apsistojusį paukštį. Matydami, kad jis nepaskrenda, o tik tupinėja ir su kiekviena diena silpsta, nutarė kreiptis pagalbos.

Sugautą vištvanagį aplinkosaugininkai pervežė į Šiaulius, į jaunųjų gamtininkų centrą. Paukštį apžiūrės gydytojas ir jis bus perduotas gyvūnų globėjų asociacijai, arba liks jaunųjų gamtininkų centre, kol pasveik ir sustiprės. Vėliau paukštis bus grąžintas į laisvę.

Aplinkosaugininkai primena, kad savavališkai gyvūną iš gamtos paėmusiam žmogui gresia atsakomybė ir finansiniai nemalonumui.

Visi neteisėtai paimti gyvūnai gali būti konfiskuoti, o jeigu gyvūnas, dėl jį paėmusio žmogaus kaltės, kristų, bus skaičiuojama gamtai padaryta žala.

Už sunaikintą briedžio jauniklį, tektų sumokėti 3340 Eur, stirnos ar vilko jauniklį – po 956 Eur, už pilkojo kiškio jauniklį – 318 Eur.

Be to, už neteisėtą gyvūnų paėmimą gresia administracinė atsakomybė. Priklausomai nuo to, iš kur buvo gyvūnas paimtas ir ar buvo padaryta žala gamtai, bauda gali siekti iki 300 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?