„Mūšis dėl Sevastopolio“ pasakoja apie Raudonosios armijos 25-osios pėstininkų divizijos snaiperę L.Pavličenką. Ukrainietė dažnai yra įtraukiama į geriausių visų laikų snaiperių dešimtuką.
Teigiama, kad per Antrąjį pasaulinį karą ji nukovė 309 vokiečių karius.
„Meilė, aidint nuolatiniams priešų apšaudymams, draugystė su Eleanor Roosevelt, kalba konferencijoje, nulėmusi Antrojo pasaulinio karo baigtį, troškimas gyventi ir baimė prarasti mylimą žmogų“, – taip filmą pristato kūrėjai.
Juosta buvo pradėta kurti dar 2012 metais, o režisierius Sergejus Mokrickis stengėsi ją užbaigti iki šių metų gegužės, kai Rusija minės pergalės prieš nacius septyniasdešimtmetį.
Žodis „snaiperis“ po Maidano įvykių įgavo kitą konotaciją, Sevastopolis po Krymo okupacijos taip pat. Man bus įdomu stebėti, kaip visa tai vystysis iš komunikacijos pusės, kokia žinia bus siunčiama, – sakė N.Maliukevičius.
„Man kaip akademikui labai įdomus yra kontekstas. Filmas pradėtas statyti 2012 metais, jį buvo stengiamasi užbaigti iki šių metų gegužės, tačiau per tą laiką kontekstas pasikeitė. Žodis „snaiperis“ po Maidano įvykių įgavo kitą konotaciją, Sevastopolis po Krymo okupacijos taip pat. Man bus įdomu stebėti, kaip visa tai vystysis iš komunikacijos pusės, kokia žinia bus siunčiama“, – sakė Rusijos politikos ekspertas Nerijus Maliukevičius.
Filmų recenzijas rengiantis portalas buvaukine.lt apie „Mūšį dėl Sevastopolio“ rašė: „Filmas žavi ne tik įstabiomis dekoracijomis, kokybišku grimu, įtemptomis kovų scenomis ar įtikinama vaidyba, bet dar ir tuo, jog pasigendama dažnai rusiškuose filmuose įperšamos propagandos.“
Propagandos neįžvelgia
Nuo penktadienio šį filmą Lietuvoje rodys trys kino teatrai: „Forum Cinemas“, „Multikino“ ir „Cinamon“. Kino teatrų atstovai sako, kad juosta nėra propagandinė, nes „Mūšį dėl Sevastopolio“ rodo ir Ukrainos kino teatrai.
„Gavę pasiūlymą, iškart puolėme domėtis filmu. Perskaičiau ir ukrainiečių žiniasklaidos straipsnius, ir rusiškus. Tačiau net Ukrainos žiniasklaidoje neradau kritikos dėl to, kad filmas yra propagandinis, todėl apsisprendėme rodyti“, – sakė kino teatro „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas.
Jam abejonių sukėlė tik pavadinimas. Ukrainoje šis filmas vadinasi „Nepalaužiamoji“, akcentuojant ukrainietės snaiperės biografiją, o Rusijoje ir Lietuvoje – „Mūšis dėl Sevastopolio“.
Šis filmas labiau yra biografinis, pasakojantis apie ukrainietę snaiperę. Apie patį mūšį dėl Sevastopolio, miesto gynybą, kaip suprantu, pasakojama labai mažai, – sakė R.Bilinskas.
„Šis filmas labiau yra biografinis, pasakojantis apie ukrainietę snaiperę. Apie patį mūšį dėl Sevastopolio, miesto gynybą, kaip suprantu, pasakojama labai mažai. Ne tai yra pagrindinis akcentas“, – sakė R.Bilinskas.
„Forum Cinemas“ projektų vadovas Gintaras Plytnikas sakė, kad matė filmą ir jam susidarė įspūdis, kad propagandos juostoje nėra.
„Aišku, galima įžvelgti, jeigu labai norisi išpūsti burbulą. Nuo balandžio 1-osios filmas yra rodomas Ukrainoje ir ukrainiečiai dėl to problemos nemato“, – aiškino G.Plytnikas.
Ketvirtadienį nepavyko susisiekti su filmo platintojais „Top Film Baltic“ ir Lietuvos kino teatru „Cinamon“, kuris taip pat rodys filmą.
Prie šios kino juostos prisidėjo ir Holivudo bendrovė „20th Century Fox“.