2017 05 23

Ar teisėtai nušalintas Karinių oro pajėgų vadas A.Navickas, sprendžia teismas

Įsakymas dėl buvusio Karinių oro pajėgų vado A.Navicko nušalinimo turi būti panaikintas kaip neteisėtas – įsitikinusi pulkininko advokatė.
 Pulkininkas Audronis Navickas
Pulkininkas Audronis Navickas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Buvusio Karinių oro pajėgų (KOP) vado pulkininko Audronio Navicko advokatė sako, kad tuometinio krašto apsaugos ministro Juozo Oleko įsakymas dėl jos kliento nušalinimo buvo priimtas nesilaikant reikalavimų. Pats A.Navicką įsakymą pavadino „politinės savivalės pavyzdžiu“.

Advokatės Gerdos Storpirštienės vertinimu, ministro įsakymą teismas turi panaikinti kaip neteisėtą ir nepagrįstą.

„Turi būti nurodytas nušalinimo pagrindas. Ministras pagrindo nenurodė. Viso nušalinimo laikotarpiu nebuvo pradėtas joks tarnybinis patikrinimas“, – Vilniaus apygardos administracinio teismo posėdyje antradienį sakė G.Storpirštienė. Pasak jos, yra nustatyta nušalinimo tvarka ir procedūros, nušalinimui nebuvo nei teisinio, nei faktinio pagrindo.

Teismas nagrinėja A.Navicko skundą ministerijai ir Lietuvos kariuomenei.

„Negali ministras susigalvojęs parašyti įsakymą ir nušalinti nuo pareigų, nebuvo pagrindo“, – sakė G.Storpirštienė, primindama, kad A.Navickas buvo vienas iš keturių svarbiausių kariuomenės atstovų.

Pasak gynėjos, pažeista teisė žinoti, jos klientas iki šiol nežino ir nesupranta, dėl ko buvo nušalintas.

Įsakymas dėl nušalinimo buvo priimtas pernai lapkritį.

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė su skundu nesutinka. Jie mano, kad įsakymą priėmė kompetentingas asmuo.

A.Navickas posto neteko dėl ketinimo į Rusiją siųsti remontuoti Lietuvos karinius sraigtasparnius.

Pradėjus tarnybinį tyrimą atsargos pulkininkas nuo pareigų buvo nušalintas lapkritį. Šių metų vasarį krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis įtraukė A.Navicką į Lietuvos kariuomenės personalo laikinąjį rezervą. Vėliau jis išleistas į atsargą, karinei žvalgybai nustačius, kad karininkas menkino krašto apsaugos ministrą, kariuomenės vadą, siekė diskredituoti krašto apsaugos sistemą.

Krašto apsaugos ministerija yra teigusi, kad A.Navickas nevykdė pernai vasarį Gynybos resursų tarybos sprendimo neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje.

Sraigtasparnių „Mi-8“ siuntimas remontui į Rusiją pernai buvo sustabdytas paskutinėje stadijoje, jis praėjo kelių krašto apsaugos sistemos pareigūnų filtrus. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos teigimu, sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos (ES) sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.

Lietuvos kariuomenė šiuo metu eksploatuoja penkis sraigtasparnius: tris AS365 „Dauphin“ ir du „Mi - 8T“. Krašto apsaugos ministras gruodį pranešė, kad Lietuva svarsto galimybę įsigyti kovinių sraigtasparnių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai