Šiandien arkliai atsigavę, daugumos jų neįmanoma ir pažinti. Jie visiškai paruošti iškeliauti į naujus namus – turi reikalingus dokumentus, sveikatos patikros pažymas. Nors juos visus metus glaudęs „Lietuvos žirgynas“ ir jo darbuotojai stengėsi padėti arkliams atgauti jėgas, šiandien matyti, kad toliau bandoje šie arkliai gyventi negali ir jiems būtina individuali priežiūra.
Viešasis pardavimas vyksta jau dvi savaites, tačiau kol kas rezultatas nedžiuginantis – nupirktos tik dvi kumelės, kai iš viso pirmąjame etape turėtų būti parduodama 60 žirgų.
Viešajame pardavime pardauodamų arklių kainos per dvi savaites jau sumažintos du kartus.
Šiuo metu jos, pasak specialistų, yra tikrai pakankamai žemos (po paskutinio kainų sumažinimo kumelės su šių metų gimimo kumeliukais kainuoja po 2.500 Lt, 2013 m. gimimo kumeliukai ir eržiliukai – po 1.200 Lt, 2-7 metų amžiaus kumelės – po 2.000 Lt).
Nerimą kelia tai, kad dar labiau atpigus bandos arkliams, jie taps masalu mėsininkams.
Žirgų globos asociacija (ŽGA) kviečia visus arklių mylėtojus prisidėti prie bandos, kurioje iš viso 130 arklių, išpirkimo. Kadangi žirgas – ne šuniukas ir jam reikia išskirtinės priežiūros, ŽGA siūlo suvienyti jėgas bendram tikslui: tiems, kas gali nupirkti arklį, bet neturi, kur jo laikyti – ŽGA suteiks vietą savo šiuo metu kuriamoje prieglaudoje arba suras žmones, turinčius galimybes, tiems, kas turi galimybes arklį laikyti, bet neturi pinigų jam įsigyti, ŽGA ieškos žmonių galinčių padėti išpirkti žirgą, o už tų, kurie gali finansiškai prisidėti, pinigus bus įsigyta tiek arklių, kiek bus surinkta lėšų.
Daugumai išpirktų arklių bus surasti nauji šeimininkai, likusiems bus suteiktas ŽGA prieglobstis.
Šiuo metu žirgai gauna pakankamai pašaro ir jiems suteikiamos, kiek įmanoma geresnės gyvenimo sąlygos. Tačiau pasirūpinti individualiai kiekvienu arkliu žirgyno darbuotojai nespėja fiziškai: žirgus reikia socializuoti, pratinti prie žmonių, darbo, tvarkyti jų kanopas ir pan.
Padėkime jiems kuo greičiau pradėti gyventi pilnavertį gyvenimą.
Kontaktai, kuriais galite rašyti arba skambinti:
Dovilė Tamošaitytė, 8 628 73 669, dovile.tamosaityte@gmail.com