2013 11 20

Arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius: socialinis tinklas „Facebook“ man padeda atlikti ganytojo misiją

Daugėjant socialinių tinklų vartotojų pasaulyje ir didėjant priklausomybei nuo jų, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius sako, kad jam socialiniai tinklai padeda vykdyti savo misiją. Tuo tarpu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto konsultanto Arvydo Būto nuomone, paaugliams reikėtų išvis uždrausti jais naudotis.
Arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius
Arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

 „Socialinis tinklas ne tik padeda užmegzti santykį  su kitais žmonėmis, bet padeda ir skleisti tokią informaciją, kokią nori. (...) Man padeda tiesiog atlikti savo misiją kaip vyskupo, ganytojo. Tai nuostabiai gera priemonė“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjo S. Tamkevičius.

Arkivyskupas metropolitas  „Facebooke“ sako skelbiantis informaciją apie tai, kur vyks, kokiuose renginiuose dalyvaus, ir taip sulaukia susidomėjusių žmonių komentarų ir klausimų. Vis dėlto, S. Tamkevičius pridūrė, kad socialiniai tinklai gali sukurti priklausomybę, jei žmogus negali savęs kontroliuoti.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto konsultantas Arvydas Būta nurodė, kad socialiniai tinklai paaugliams gali padaryti daug žalos:

„Būtų mano valia, paauglių išvis neprileisčiau prie tokių dalykų kaip socialiniai tinklai, kol jie neišmoktų normaliai bendrauti.  (...) Jei vaikai randa ką nors geresnio nei tinklas, jie ten nelenda. Jei to negauna, ką gauna ten – tai lįs, lindo ir to nesustabdysime“, – pasakojo A. Būta.

Pasak jo, tėvai patys prisideda prie to, kad, jo žiniomis, apie 90 proc. paauglių yra socialinių tinklų aktyvūs vartotojai:

„Kada lėliukui, kuris dar vaikščioti nemoka, į rankas įkiša sumanų telefoną, kad jis nusiramintų – nuo to viskas ir prasideda. O paskui tas vaikas nebemoka kitaip.“

Socialiniai tinklai, konsultanto nuomone, naudingi tiems žmonėms, kurie neturi gerų socialinių įgūdžių. Taip pat, A. Būtos teigimu, jais naudotis patogu.

„Galima dienų dienas neišeiti iš namų ir žinoti, kas dedasi pasaulyje, pas kaimynus, ką veikia draugai, ką valgo, kada į tualetą eina ar jau grįžo... ir būti tarsi susijusiam su jais. Žmogus socialus padaras. (...) Bendraudamas socialiniame tinkle galiu būti ir nevisai apsirengęs, galiu virtuvėje, galiu dar kur nors. Nereikia laiko gaišti, o šiais laikais to laiko ir taip nelabai yra – palengvina gyvenimą“, – dėstė A. Būta.

Konsultanto nuomone, socialinių tinklų mada ateityje darysis vis stipresnė.

Laida „Aktualioji valanda“ transliuojama darbo dienomis 17.05 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų